Tekman'daki köy okullarına Japonlar el attı

25 Mart 2015 Çarşamba 21:44

Tekman (Tatos) Belediyesi'nin "köy okullarının modernleştirilmesi" projesine Japonya Büyükelçiliği hibe desteğinde bulundu.

Tekman'daki köy okullarına Japonlar el attı
 Erzurum'un Tekman (Tatos) ilçesinde DBP'li belediye tarafından hazırlanan "Köy okullarının modernleştirilmesi" projesine Japonya Büyükelçiliği Yerel Projelere Hibe Programı'ndan destek geldi. 2014 yılında Yerel Projelere Hibe Programı kapsamında başvuran 150 proje arasından seçilen proje ile öncelikle ilçenin ücra köşelerinde bulunan köylerde var olan sıkıntıların giderilip eğitimde başarının arttırılması hedefleniyor. Anlaşma Belediye Eş Başkanı Ali Sait Fırat ve Japonya Büyükelçisi Yutaka Yokoi tarafından Ankara'da imzalandı.

Eğitimde başarı artacak

Proje ile okullarının modern düzeye getirilmesini amaçladıklarını belirten Belediye Eş Başkanı Ali Sait Fırat, bunun eğitimdeki başarı oranında büyük derecede etkili olacağını söyledi. Fırat, "Bu projemizle birlikte ücra yerlerde olan köylerimizde öncelikli olarak var olan materyal olsun fiziki eksiklikler olsun giderilecek ve modern eğitim düzeyine getirmeyi amaçlıyoruz. Bunlar beraberinde eğitimde başarıyı da getirecektir. Bu projemizle asıl hedeflediğimiz zaten eğitimdeki başarı oranını arttırmaktır" dedi.

DİHA


Yorum Gönder