Tokat'ta hortlayan faşizm!

01 Aralık 2011 Perşembe 13:49

Tokat'ta bulunan Yazıcıoğlu Kooperatifi'nde inşaat işçisi olarak çalışan Kürt kökenli işçilere, "Kürtleri burada istemiyoruz" diyen grup saldırdı.

Tokat'ta hortlayan faşizm!

Ekonomik nedenlerden dolayı Tokat'a giderek Yazıcıoğlu Kooperatifi'nde çalışan işçiler ile sağ görüşlü bir grup arasında yaşanan gerginlik kavgaya dönüştü. 

Evrensel Gazetesi'nin haberine göre, dün gece işçilere saldıran grup, sabah saatlerinde yeniden inşaata gelerek slogan atmaya başladı. Olay yerine polis ekipleri sevk edilirken gerginlik devam ediyor.

Konuya ilişkin bilgi veren işçilerden Ferhat Tuğran, dün şantiyelerinin duvarına, "Burası Türk'tür Türk kalacak" yazısının yazıldığını belirterek, "Bundan sonra buraya yaklaşık 100 kişilik bir grup geldi ve 'bu yazıyı niye sildiniz. Burada Kürtleri istemiyoruz, burada çalışmayacaksınız' dedi. Ardından da bize saldırdılar. Hafif yaralanan arkadaşlarımız oldu" diye konuştu.

Tuğran, gece geç saatlere kadar nöbet tuttuklarını, kendilerine saldıranların sabah saatlerinde yeniden geldiğini ifade ederek, "Bizi burada linç etmek istiyorlar. Polis geldi. Burada can güvenliğimiz yok" dedi.


Yorum Gönder