Varto’da AKP’li kalmadı, hepsi HDP’ye geçti

29 Mayıs 2015 Cuma 12:34

Muş’un Varto ilçesinde partilerinden istifa eden AKP Varto İlçe Teşkilatı yöneticileri, kadın ve gençlik kolları üyesi 60 kişi düzenlenen törenle HDP’ye katıldı. Bu istifalarla birlikte ilçede AKP üyesi kalmadığı belirtiliyor.

Varto'da AKP'li kalmadı, hepsi HDP'ye geçti
 AKP yöneticilerinin istifasından sonra HDP Varto seçim irtibat bürosu önünde düzenlenen törene, HDP Muş Milletvekili Adayı Ahmet Yıldırım, DBP Muş İl Eşbaşkanı Cihat Polat, Varto Belediye Eş Başkanı Hüseyin Güneş, HDP ve DBP ilçe yöneticileri ve AKP’den istifa eden yöneticiler ve yakınlarının da aralarında bulunduğu yüzlerce kişi katıldı. Törende konuşan DBP Muş İl Eş Başkanı Cihat Polat, “Arkadaşlar AKP’den istifa edip özgürlük kervanına katılmışlardır. Dört parça Kürdistan’da halkımız artık birlik oluyor” dedi.

AKP’den istifa ederek HDP’ye katılan AKP Eski İlçe Başkanı Şaban Deniz ise, “Varto’da AKP ilçe başkanı ve ilçe teşkilatı olarak AKP’den istifa edip HDP’ye resmi olarak katılıyoruz. Teşkilat yönetimi, kadın ve gençlik kolları olarak 60 kişi istifa ettik” dedi.

Törende söz alan HDP Muş Milletvekili Adayı Ahmet Yıldırım ise, “Bugün Kürt halkının birlik günüdür, Kürdistan’da ittifak günüdür. Adım adım özgürlüğe yürüyoruz. Arkadaşlarımız evlerine gelmişlerdir. Partimizde kimse ev sahibi değil, kimse misafir değildir” dedi. AKP’nin Kürt halkına her türlü hakaret ve zulmü yaptığını söyleyen Yıldırım, “Yalnız Kuzey Kürdistan değil, Kobanê’de, Şengal’de, Güney Kürdistan’da AKP’nin hangi siyaseti yürüttüğünü halkımız iyi biliyor. Kobanê’nin çetelerin eline geçmesi için her şeyi yaptı. Tüm gerici güçlerle ittifak edip Kürt halkına saldırdı. Bizler bin yıllık kardeşliği savunuyoruz. Onlar ise bin yıllık kardeşliği üç, beş oy için halkımızın onurunu ayaklar altına alıyor. Bizler ise gerici ve ırkçı devleti hedef alıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından AKP’den istifa eden yönetici ve üyelere HDP rozeti takıldı.

Anahtar Kelimeler google varto hdp akp

Yorum Gönder