'Vatana millete zararlı çocuklar yok edilsin'

20 Şubat 2012 Pazartesi 23:08

Erzurum'da Yakutiye Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Huzur toplantısı'na katılan Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Aydın "Emniyette suçluların kanını alıp gen haritası çıkarsınlar. Çocuk doğduktan sonra analizi yapılsın. Vatana, millete, bu ülkeye zararlıysa yürümeden yok edilsin" dedi.

'Vatana millete zararlı çocuklar yok edilsin'
Erzurum Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen huzur toplantısına emniyet şube müdürleri ve amirler, ilköğretim ve orta öğretim okulu müdürleri, muhtarlar ile çok sayıda kişi katıldı. 

Toplantıda Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Yıldız Akpolat, kavga, anlaşmazlıkların nedenleriyle bunlarla nasıl baş edilebileceğini anlattı. Çocukların şiddete eğitli olmasının aile ve çevreye bağlı olduğunu anımsatan Doç.Dr. Akpolat konuyla ilgili görüşlerini almak için katılımcılara söz hakkı verdi. 

Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Aydın, öğrencilerinin döner bıçağıyla dahi kavga ettiğini söyledi. Okulun bulunduğu Yeğenağa Mahallesinde 500 metrelik mesafede 4 hurdacı bulunduğuna dikkati çeken Aydın, şöyle dedi: 

"Çocuklar bir defa genellikle hırsız. Bunun yanında çocuklara devamlı ’Anneniz yoğurt mayalıyor mu’ diye sorarım. ’Evet mayalıyor’ diyorlar. Bir kere yoğurt bozuksa, mayası bozuktur. Aile ne ise, çocuğu odur. 

Bulunduğum çevreyi sokak sokak dolaştım. O kadar kullanılmayan ev var ki. Çocuklar köpek bakıyor. Orada soba yakmış oturuyorlar. Yetkililere eski ve boş evlerin yıkılmasını söyledim. Analar ne kadar kültürlü olursa yetişecek nesil o kadar kültürlüdür. 

İngiltere’de okullarda şiddetin dozunu ayarlamak için bir takım tartışmalar yapılıyor. Arjantin ya da Brezilya’da emniyette, suçlu çocuklara ’Nasıl bir şiddet uygulayalım’ diye tartışılıyor. Ben bunu bizzat okudum, kafadan atmıyorum. 

En önemli tespitim, suça meyilli çocukların yüzde 90’ının ailelerinin geçimi sosyal yardımlaşma vakfı tarafından karşılanıyor. Yıllar önce Breziyla’da sokak çocuklarını yok etmek için bir örgüt kurulmuştu. Kusura bakmayın, belki biraz anormal gelebilir ama ben şunu istiyorum: Tıp bu kadar gelişti yüz nakli yapılıyor. Emniyette suçluların kanını alıp gen haritası çıkarsınlar. Çocuk doğduktan sonra analizi yapılsın. Vatana, millete, bu ülkeye zararlıysa yürümeden yok edilsin." 

Salondakilerin gülüşmeleriyle biten konuşmadan sonra söz alanlan ise Mustafa Aydın’ın bu sözlerine tepki gösterdi. (dha)

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 4

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ibrahim kırdağ 5 yıl önce yorumlandı

bu devirde böyle zihniyet hala varsa insanlık daha başaramadı demek. 21 yy da böyle bir zihniyetle karşılaşmak insanı üzüyor.böyle çağ dışı zihinler ile mücadele etmek insanlığın temel gürevidir. çocuk herşeye rağmen çocuktur. her zaman onları kollarız. çünkü biz de bir zamanlar çocuktuk. içeriye binlerce masum insanı tıkan cumhuriyet savcılarının böyle durumlara sessiz kalmaları düşündürücü doğrusu

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

rengi 5 yıl önce yorumlandı

kesin başından olay geçmiş..

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Sebeki DEMİR 5 yıl önce yorumlandı

Bence herkes içindekini aynen bu müdürümüz gibi açığa vurmalı herkes açık sözlü olmalı kandırmayla parayla dinle kimse kimseyi kandırmamalı selametle değerli Hınıs haber okuyucuları.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

M.Nuri AYDIN 5 yıl önce yorumlandı

eğer bu müdürün dediği "gen haritası" çıkarma işlemi onun çocukluk zamanında uygulanmış olsaydı ilk önce Mustafa AYDIN'ı yok edeceklerinden eminin çünkü bu yaşında bile topluma zarar veriyor ve biri susturmaz ise vermeye de devam edecek gibi

0 Kişi beğendi.