Barzani Başbakan Erdoğan'ı Aradı

20 Ekim 2011 Perşembe 02:50

Kürdistan Bölgesi Başkanı Barzani, yayınlamış olduğu yazılı bir açıklama ile Hakkarı saldırısını şiddetle kınadı ve bu tarz olayların herkesten önce Kürt halkının çıkarlarına aykırı olduğunu söyledi.

Barzani Başbakan Erdoğan'ı Aradı
Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesut Barzani, yayınlamış olduğu yazılı bir açıklama ile Hakkarı saldırısını şiddetle kınadı ve bu tarz olayların herkesten önce Kürdistan halkının çıkarlarına karşı olduğunu ve devam etmesinin Kürdistan halkının davasına zarar vereceğini söyledi.


Barzani açıklamasında " Türkiye'de Kürd sorunun barış yoluyla ve sivil mücadele ile çözülmesi için mezin oluşturulmaya çalışılıyorken, malesef bir grub savaşçının saldırısı sonucu 24 Türkiye askeri öldürüldü.  Bunu şiddetle kınıyoruz. Açıkça söylüyoruz ki bu tarz saldırılar her kesten önce Kürdistan halkının çıkarlarına aykırıdır ve sürdürülmesi Kürdistan halkının davasına büyük bir zarar vercektir. Bu nedenle bu saldırıların derhal durdurulmasını taleb ediyoruz, çünkü savaş hiç bir zaman çözüm getirmez"denildi.

Kaynak: PNA

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Muzaffer Kurdox 7 yıl önce yorumlandı

Sn. Barzani TC`nin Kürdistan Halkına karşı gayri ahalaki faaliyetlerini kınasın önce. Suriye muhalefetiyle yaptıkları gizli anlaşmada ortaya çıktığı gibi Türk ...... Devleti sadece Kuzeyde değil diğer parçaları da hedef almışlar.

0 Kişi beğendi.