9 kişinin yanarak can verdiği bodrumda bir ölüm daha

05 Şubat 2016 Cuma 17:46

Cizre'de 37 yaralının mahsur kaldığı ve 9'unun yanarak can verdiği binanın bodrumundan dışarıya bakmak için çıkan Abdullah Gün (16) adlı çocuk devlet güçlerinin açtığı ateşle katledildi.

9 kişinin yanarak can verdiği bodrumda bir ölüm daha
 Şırnak'ın Cizre ilçesinin Cudi Mahallesi'nde 37 yaralının mahsur kaldığı ve üst katlarında çıkan yangından dolayı 9 yurttaşın yanarak can verdiği bodrumdan bir ölüm haberi daha geldi. Binada bulunan Cizre Halk Meclisi Eşbaşkanı Mehmet Tunç, binanın bodrumundan dışarıya bakmak için çıkan Abdullah Gün (16) adlı çocuk devlet güçlerinin açtığı ateşle katledildiğini açıkladı. Dünden bu yana binada yaşamını yitirenlerin sayısı 10'a çıkarken, aralarında çocukların da olduğu 27 yaralının çoğunun el ve yüzlerinde de ağır yanıklar olduğu öğrenildi.

Dün akşam saatlerinde binada çıkan yangını söndürmek için olay yerine gitmek isteyen itfaiye ekipleri "çatışma var" gerekçesiyle sokağa yaklaştırılmamış ve top atışlarının devam etmesi nedeniyle yangın bodrum katının bir odasına da sıçrayarak 37 yaralıdan 9'u yanarak can vermişti. Binanın etrafı bugün ise zırhlı araçlarla kuşatılarak yaralılara "Teslim olun yoksa olacaklardan siz sorumlusunuz" yönünden anonslar geçildiği belirtilmişti. Akşam saatlerinde ise bina ve çevresine dönük top atışları ise artarak devam etmişti.

DİHAYorum Gönder