Ahmet Altan Cemaat'ten Özür Diledi

17 Mart 2012 Cumartesi 12:55

Ahmet Altan ilginç bir özeleştiri yaparak dünkü yazısı için Gülen Cemaati'nden özür diledi, kaş yaparken göz çıkarttığını söyledi... İşte o iki yazı:

Ahmet Altan Cemaat'ten Özür Diledi
Taraf'ın tepe ismi Ahmet Altan ilginç bir özeleştiri yaparak Gülen Cemaati'nden özür diledi. Altan, dün kaleme aldığı yazısında cemaaten bazı dostlarıyla yaptı zohbetleri paylaşmış ve çarpıcı notlar aktarmıştı. İşte notlardan birini yanlış aktardığını farkeden Altan özeleştiri verdi...

Altan
, Alaattin Kaya'nın kendisine Fethullah Gülen'in Ergenekon'dan tutuklanan birisi için üzüldüğünü ama müdahale etmediğini söylediğini aktarmıştı. Ancak Altan'ın aktardığı sözlerdeki 'müdahale etmedi' bölümü Altan'ın kendi eklemesiymiş. Haliyle Taraf yazarı kendi ifadesiyle kaş yaparken göz çıkartmış oldu.

İşte Ahmet Altan'ın o sözleri düzelttiği 'Kaş göz' başlıklı yazısı:

Kaşı yaparken gözü lobuyla beraber çıkartıp almışım.

Aferin bana.

Dün Alaattin Kaya’nın Fethullah Gülen’le ilgili anlattığı anekdotu aktarırken,“Ergenekon sanıklarından biri için üzüldüğünü söylemişti ama müdahale etmedi” diye yazmıştım.

Kaya aradı, dedi ki “Ben müdahale etmedi diye bir şey söylemedim ki, bunu söylemek Gülen’in müdahale edebileceğini söylemek olur, hiç öyle şey olur mu, nasıl müdahale edecek”.

İnsanın en kızdığı şey nedir biliyorsunuz?

Karşınızdakinin haklı olması.

Ve, Kaya haklıydı.

Şimdi şu çıkarttığım gözü yerine takayım.

Bugünkü Yazı ve DEVAMI: 
http://www.hinishaber.net/kas-goz-makale,1086.html

Dünkü yazısı: CEMAAT KONUŞUYOR linki altta:
http://www.hinishaber.net/cemaat-konusuyor-makale,1076.html

Yorum Gönder