AK Parti Adayına Bıçaklı Saldırı

24 Mayıs 2015 Pazar 13:14

AK Parti Adana Milletvekili Adayı Ramazan Demir, seçim çalışmaları sırasında uğradığı bıçaklı saldırıda yaralandı.

AK Parti Adayına Bıçaklı Saldırı
 AK Parti Adana 12. sıra Milletvekili Adayı Ramazan Demir, Adana'nın Aladağ ilçesinde seçim çalışmaları sırasında uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaralandı. Demir, ambulansla Adana'ya sevk edildi.

 

Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Demir’in hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi.

 

Vali Büyük, Demir'in aracının önünün MHP bayrakları bulunan bir araçla kesilerek gerçekleştiği yönünde bilgi edindiklerini söyleyerek, "Saldırıya ilişkin 2 kişi gözaltına alındı. Olay çok yönlü araştırılıyor" dedi.

 

Gözaltına alınan Faruk S adlı şahsın 156, Muhammet F'nin ise 121 promil alkollü olduğunu bildirdi.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, saldırı ile ilgili olarak sosyal medyadan açıklama yaptı. Çelik, Demir’in 3 yerden bıçaklandığını belirterek şu bilgileri paylaştı:

 

"Adana adaylarımızdan Ramazan Demir bıçaklı saldırıya uğradı. Bu saldırıyı lanetliyorum. Ramazan kardeşime acil şifa diliyorum. Şu anda Adana merkeze ambulansla sevk ediliyor. İnşallah çabuk şifa bulacak. Ambulanstaki arkadaşları arayarak bilgi aldım. Ramazan kardeşimizin de sesini duydum. 3 bıçak yarası almış. İnşallah çabuk şifa bulacak."

 

Demir’i hastanede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Adana Milletvekilleri Necdet Ünüvar ve Mehmet Şükrü Erdinç ziyaret etti.

(Ajanslar)

Yorum Gönder