Ak Parti Milletvekili aday listesi açıklandı

19 Eylül 2015 Cumartesi 01:40

AK Parti’nin, 1 Kasım Genel Seçimleri için hazırladığı milletvekili aday listesi açıklandı

Ak Parti Milletvekili aday listesi açıklandı
 AK Parti’nin, 1 Kasım Genel Seçimleri için hazırladığı milletvekili aday listesi Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığı’na sunuldu.

AK Parti’de 7 Haziran seçimleri listesinden 312 milletvekili yeniden aday gösterildi. Ali Babacan ve Cemil Çiçek Ankara ‘dan aday gösterildi.

Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala Bursa, Beşir Atalay ise Van’dan aday gösterildi.  Mehmet Şimşek de AK Parti’nin Gaziantep 1. sıra adayı oldu.

Adana

1 Ömer Çelik
2 Necdet Ünüvar
3 Fatma Güldemet Sarı
4 Talip Küçükcan
5 Mehmet Şükrü Erdinç
6 Tamer Dağlı
7 Mehmet Sağlam
8 Ahmet Zenbilci
9 Müberra Kara
10 Hasan Hüseyin Kuşcu
11 Hasan Berzan Toprak
12 Zekeriye Yıldızoğlu
13 Mehmet Akif Dostbil
14 İbrahim Dölek

Adıyaman

1 Ahmet Aydın
2 Adnan Boynukara
3 İbrahim Halil Fırat
4 Salih Fırat
5 Yakup Taş

Afyonkarahisar

1 Veysel Eroğlu
2 Ali Özkaya
3 Hatice Dudu Özkal
4 Mehmet Koca
5 Cengiz Sağlam

Ağrı

1 Cesim Gökçe
2 İsmail Oğur
3 Erhan Tenekeci
4 Zeynel Abidin Çakır

Amasya

1 Mehmet Naci Bostancı
2 Haluk İpek
3 Avni Erdemir

Ankara 1. Bölge

1 Ali Babacan
2 Yalçın Akdoğan
3 Ahmet Gündoğdu
4 Ali İhsan Arslan
5 Jülide Sarıeroğlu
6 Murat Alparslan
7 Ertan Aydın
8 Fatih Şahin
9 Tülay Selamoğlu
10 Barış Aydın
11 Ercan Kınacı
12 Fahri Usta
13 Devlet Şankazan
14 Mehtap Toruntay
15 Hüseyin Ulusal
16 Hayri Çağır
17 Emire Balkan
18 Mehmet Ali Canlı

Ankara 2. Bölge

1 Cemil Çiçek
2 Yıldırım Tuğrul Türkeş
3 Emrullah İşler
4 Ahmet İyimaya
5 Lütfiye Selva Çam
6 Vedat Bilgin
7 Aydın Ünal
8 Nevzat Ceylan
9 Ayhan Yılmaz
10 Mahmut Sami Mallı
11 Ahmet Baba
12 Murat Yıldırım
13 Neslihan Cenk
14 Mehmet Akif Kalaycı

Antalya

1 Mevlüt Çavuşoğlu
2 Mustafa Köse
3 Hüseyin Samani
4 Gökcen Özdoğan Enç
5 Sena Nur Çelik
6 İbrahim Aydın
7 Atay Uslu
8 İbrahim Türkiş
9 Işılay Işıldar Can
10 Hakkı Beşkazalı
11 Ercan Mekteplioğlu
12 İzzet Yılmaz
13 Murtaza Tamyürek
14 Mustafa Akdeniz

Artvin

1 İsrafil Kışla
2 Hayrettin Gülbin

Aydın

1 Mehmet Erdem
2 Abdurrahman Öz
3 Mustafa Savaş
4 Ersin Esenlik
5 Metin Yavuz
6 Hilmi Yıldırım
7 Hakan Çağlar Erürker

Balıkesir

1 Mahmut Poyrazlı
2 Sema Kırcı
3 Ali Aydınlıoğlu
4 Kasım Bostan
5 Mustafa Canbey
6 Emin Mehmet Karatan
7 Hasan Demiraslan
8 Hasan Şafak

Bilecik

1 Halil Eldemir
2 Ramazan Kurtulmuş

Bingöl

1 Cevdet Yılmaz
2 Enver Fehmioğlu
3 Yusuf Coşkun

Bitlis

1 Vedat Demiröz
2 Mehmet Zeki Peker
3 Ahmet Çelik

Bolu

1 Ali Ercoşkun
2 Fehmi Küpçü
3 Fatih Metin

Burdur

1 Bayram Özçelik
2 Reşat Petek
3 Kamil Özcan

Bursa

1 Mehmet Müezzinoğlu
2 Efkan Ala
3 Emine Yavuz Gözgeç
4 Cemalettin Kani Torun
5 Hüseyin Şahin
6 İsmail Aydın
7 Zekeriya Birkan
8 Hakan Çavuşoğlu
9 Bennur Karaburun
10 Muhammet Müfit Aydın
11 Osman Mesten
12 Mustafa Esgin
13 Ahmet Kılıç
14 Cennet Cankılıç
15 Harun Akın
16 Bülent Büke
17 Murat Çakır
18 Dinçer Akyel

Çanakkale

1 Bülent Turan
2 Ayhan Gider
3 Jülide İskenderoğlu
4 Mehmet Özkurnaz

Çankırı

1 Muhammet Emin Akbaşoğlu
2 Hüseyin Filiz

Çorum

1 Salim Uslu
2 Ahmet Sami Ceylan
3 Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt
4 Bekir Horuz

Denizli

1 Nihat Zeybekci
2 Sema Ramazanoğlu
3 Şahin Tin
4 Cahit Özkan
5 Osman Yüceliş
6 Emin Okkaya
7 Muhammed Bekir Ege

Diyarbakır

1 Mehmet Galip Ensarioğlu
2 Ebubekir Bal
Yunus Memiş
4 Beran Çelik
5 Tahsin Arslan
6 Netice Arslan
7 Şafak Yontürk
8 Alaattin Parlak
9 Mehmet Fatih Kayhan
10 Aziz Alper Biten
11 Neşet Özden

Edirne

1 Rafet Sezen
2 Mustafa Mercan
3 Fahrettin Savcı

Elazığ

1 Tahir Öztürk
2 Metin Bulut
3 Ömer Serdar
4 Ejder Açıkkapı

Erzincan

1 Sebahattin Karakelle
2 Serkan Bayram

Erzurum

1 Recep Akdağ
2 Mustafa Ilıcalı
3 Zehra Taşkesenlioğlu
4 İbrahim Aydemir
5 Orhan Deligöz
6 Ahmet Yaptırmış

Eskişehir

1 Nabi Avcı
2 Harun Karacan
3 Emine Nur Günay
4 Yetkin Tetik
5 Ali Demirel
6 Yılmaz Altın

Antep (Gaziantep)

1 Mehmet Şimşek
2 Abdulhamit Gül
3 Ahmet Uzer
4 Şamil Tayyar
5 Canan Candemir Çelik
6 Abdullah Nejat Koçer
7 Abdulkadir Yüksel
8 Mehmet Erdoğan
9 Ali Şahin
10 Fikret Murat Tural
11 Muhammed Hakan Tanrıöver
12 Selami Yetkinşekerci

Giresun

1 Nurettin Canikli
2 Cemal Öztürk
3 Sabri Öztürk
4 Adem Tatlı

Gümüşhane

1 Hacı Osman Akgül
2 Cihan Pektaş

Hakkari

1 Ahmet Budak
2 Emrullah Gür
3 Abdulmecit Tarhan

Hatay

1 Adem Yeşildal
2 Orhan Karasayar
3 Mehmet Öntürk
4 Fevzi Şanverdi
5 Hacı Bayram Türkoğlu
6 Filiz Özçörekçi
7 İbrahim Naci Yapar
8 Mehmet Hacıoğlu
9 Canan Kahraman
10 Ahmet Demirtaş

Isparta

1 Süreyya Sadi Bilgiç
2 Sait Yüce
3 Haydar Kemal Kurt
4 Gülsüm Tunçbilek

Mersin

1 Lütfi Elvan
2 Yılmaz Tezcan
3 Ali Cumhur Taşkın
4 Hacı Özkan
5 Zeynep Gül Yılmaz
6 Alpaslan Gürgenç
7 Halit Çortul
8 Taner Boz
9 Nafiz Deniz
10 Koral Parça
11 Adem Ali Keskin

İstanbul 1. Bölge

1 İsmail Kahraman
2 Mustafa Ataş
3 Mihrimah Belma Satır
4 Erol Kaya
5 Ahmet Berat Çonkar
6 Berat Albayrak
7 İsmet Uçma
8 Metin Külünk
9 Ravza Kavakcı Kan
10 Azmi Ekinci
11 Osman Boyraz
12 Hasan Turan
13 Hasan Sert
14 Mehmet Ali Pulcu
15 Hurşit Yıldırım
16 Hulusi Şentürk
17 Orhan Birdal
18 Şebnem Kocakelçi
19 Hakkı Şanlı
20 Erdal Yılmaz
21 Ayşe Kartal
22 Mustafa Demiral
23 Mustafa Özmen
24 Hacer Aktürk
25 Alim Erdemir
26 Coşkun Koç
27 Hasan Ekmen
28 Ayser Soy
29 Muhammet Ali Kumru
30 Mehmet Hüsrev
31 Ramazan Bulum

İstanbul 2. Bölge

1 Hayati Yazıcı
2 Volkan Bozkır
3 Burhan Kuzu
4 Ayşe Nur Bahçekapılı
5 Fatma Betül Sayan Kaya
6 Ekrem Erdem
7 Aziz Babuşcu
8 Durmuş Ali Sarıkaya
9 Şirin Ünal
10 Fatma Benli
11 Hüseyin Bürge
12 Haydar Ali Yıldız
13 Ahmet Hamdi Çamlı
14 Markar Eseyan
15 Oktay Saral
16 Cemal Vanlıoğlu
17 Ayşegül Esra Atik
18 Perihan Toğay
19 Erol Adayılmaz
20 Yavuz Değirmenci
21 Gülver Erdem
22 Mehmet Akif Köse
23 Ömer Faruk Aydemir
24 Buğra Babur
25 Mahmut Bayat
26 Emre Ete

İstanbul 3. Bölge

1 Mehmet Mehdi Eker
2 Mustafa Şentop
3 Mehmet Doğan Kubat
4 Serap Yaşar
5 Feyzullah Kıyıklık
6 Mehmet Muş
7 Nureddin Nebati
8 Mehmet Metiner
9 Harun Karaca
10 Tülay Kaynarca
11 Mustafa Yeneroğlu
12 Erkan Kandemir
13 Halis Dalkılıç
14 Mürteza Zengin
15 Yıldız Seferinoğlu
16 Abdullah Başcı
17 Yunus Ergüne
18 Tülin Mazlumoğlu Kestan
19 Ahmet Aydın
20 Hatice Kübra Öztürk
21 Abdullah Sadıksoy
22 Müzemmil Hevadpal
23 Resul Kurt
24 Yeşil Aytulum Turut
25 Zekiye Çapan
26 Murat Çelik
27 Memet Emin Ertekin
28 Hasene Çapar
29 Haşim Taşkıran
30 Yasin Zülbaharoğlu
31 Hüseyin Koyuncu

İzmir 1. Bölge

1 Binali Yıldırım
2 Mahmut Atilla Kaya
3 Hüseyin Kocabıyık
4 Necip Kalkan
5 Cemal Bekle
6 Ayşe Engür
7 Fevzi Bayram
8 Maksut Karaosman
9 Mehmet İlkbahar
10 Gürbüz Akbulut
11 Zerrin Kara
12 Ahmet Eroğlu
13 Enes Uzunlar

İzmir 2.Bölge

1 Fatma Seniha Nükhet Hotar
2 Mustafa İbrahim Turhan
3 Hamza Dağ
4 Kerem Ali Sürekli
5 Nesrin Ulema
6 Tansu Kaya
7 Bilal Kırkpınar
8 Ali Sedat Şenbaş
9 Meltem Ergin
10 Veysel Güldoğan
11 Emin Sefa Kayacan
12 Hale Yıldız
13 Cemal Bahçıvan

Kars

1 Ahmet Arslan
2 Yusuf Selahattin Beyribey
3 Suat Ögel

Kastamonu

1 Hakkı Köylü
2 Metin Çelik
3 Murat Demir

Kayseri

1 Mehmet Özhaseki
2 Taner Yıldız
3 Mustafa Elitaş
4 İsmail Tamer
5 Hülya Nergis
6 İsmail Emrah Karayel
7 Sami Dedeoğlu
8 Avşar Aslan
9 Kadir Can Gökalp

Kırklareli

1 Selahattin Minsolmaz
2 Turhan Altıntel
3 Aytaç Aksoy

Kırşehir

1 Salih Çetinkaya
2 Mikail Arslan

Kocaeli

1 Fikri Işık
2 Radiye Sezer Katırcıoğlu
3 Zeki Aygün
4 İlyas Şeker
5 Mehmet Akif Yılmaz
6 Sami Çakır
7 Cemil Yaman
8 Ayşe Müge Olşen
9 Halit Çokan
10 Erkan Aksoy
11 Şener İnce

Konya

1 Ahmet Davutoğlu
2 Mustafa Baloğlu
3 Hüsnüye Erdoğan
4 Ahmet Sorgun
5 Ziya Altunyaldız
6 Muhammet Uğur Kaleli
7 Leyla Şahin Usta
8 Mehmet Babaoğlu
9 Abdullah Ağralı
10 Halil Etyemez
11 Hacı Ahmet Özdemir
12 Ömer Ünal
13 Mustafa Efe
14 Ahmet Özdoğan

Kütahya

1 Mustafa Şükrü Nazlı
2 Vural Kavuncu
3 İshak Gazel
4 Ahmet Tan

Malatya

1 Öznur Çalık
2 Taha Özhan
3 Mustafa Şahin
4 Nurettin Yaşar
5 Bülent Tüfenkci
6 Ufuk Önalan

Manisa

1 Selçuk Özdağ
2 Recai Berber
3 Uğur Aydemir
4 Murat Baybatur
5 İsmail Bilen
6 Güzide İçen Kasap
7 Ergün Karaoğlu
8 Ozan Erdem
9 Nevzat Büküm

Maraş

1 Mahir Ünal
2 Veysi Kaynak
3 Nursel Reyhanlıoğlu
4 Celalettin Güvenç
5 Mehmet Uğur Dilipak
6 Mehmet İlker Çitil
7 İmran Kılıç
8 Oğuzkan Güzel

Mardin

1 Orhan Miroğlu
2 Süleyman Bölünmez
3 Süleyman Çelik
4 Abdullah Erin
5 Veysi Kaya
6 Ahmet Kaya

Muğla

1 Hasan Özyer
2 Nihat Öztürk
3 Elvan Göçer
4 Muhittin Kayabaşı
5 Mehmet Tire
6 İsmail

Muş

1 Mehmet Emin Şimşek
2 Abdulselam Er
3 Medeni Çağlar

Nevşehir

1 Mustafa Açıkgöz
2 Murat Göktürk
3 Ebubekir Gizligider

Niğde

1 Alpaslan Kavaklıoğlu
2 Erdoğan Özegen
3 Yaşar Ataç

Ordu

1 Numan Kurtulmuş
2 Oktay Çanak
3 Metin Gündoğdu
4 Ergün Taşcı
5 Mehmet Kara

Rize

1 Hasan Karal
2 Hikmet Ayar
3 Osman Aşkın Bak

Sakarya

1 Ayhan Sefer Üstün
2 Şaban Dişli
3 Mustafa İsen
4 Ali İhsan Yavuz
5 Recep Uncuoğlu
6 Nuray Sağıroğlu
7 Recep Hacıeyüpoğlu

Samsun

1 Akif Çağatay Kılıç
2 Çiğdem Karaaslan
3 Ahmet Demircan
4 Fuat Köktaş
5 Hasan Basri Kurt
6 Orhan Kırcalı
7 Yılmaz Hocaoğlu
8 Hüseyin Avni Çatal
9 Adem Tuncer

Siirt

1 Yasin Aktay
2 Feyzi Sevgili
3 Lokman Özcan

Sinop

1 Nazım Maviş
2 Cengiz Tokmak

Sivas

1 İsmet Yılmaz
2 Hilmi Bilgin
3 Selim Dursun
4 Mehmet Habib Soluk
5 Hakan Akkaş

Tekirdağ

1 Mustafa Yel
2 Ayşe Doğan
3 Metin Akgün
4 Ali Gümüş
5 Ömer Karadeniz
6 Adnan Argan

Tokat

1 Coşkun Çakır
2 Zeyid Aslan
3 Celil Göçer
4 Yusuf Beyazıt
5 Mustafa Arslan

Trabzon

1 Süleyman Soylu
2 Muhammet Balta
3 Ayşe Sula Köseoğlu
4 Adnan Günnar
5 Salih Cora
6 Ergin Aydın

Dersim (Tunceli)

1 Metin Levent Yıldız
Ali Ulvi Seyrek

Urfa

1 Faruk Çelik
2 Mehmet Kasım Gülpınar
3 Halil Özcan
4 Ahmet Eşref Fakıbaba
5 Mehmet Ali Cevheri
6 Mehmet Akyürek
7 İbrahim Halil Yıldız
8 Mahmut Kaçar
9 Kemalettin Yılmaztekin
10 Abdurrahman Nüvit Yetkin
11 Mehmet Fatih Aksoy
12 Mehmet Arkan

Uşak

1 Mehmet Altay
2 Alim Tunç
3 Hüseyin Keskin

Van

1 Beşir Atalay
2 Burhan Kayatürk
3 Vahdettin İnce
4 Fatih Çiftci
5 Kayhan Türkmenoğlu
6 Ebubekir Kaçmaz
7 Faruk Alpaslan
8 Ferman Yıldırım

Yozgat

1 Bekir Bozdağ
2 Abdulkadir Akgül
3 Ertuğrul Soysal
4 Yusuf Başer

Zonguldak

1 Hüseyin Özbakır
2 Faruk Çaturoğlu
3 Özcan Ulupınar
4 Akın Kaymak
5 Aytekin Kazancı

Aksaray

1 İlknur İnceöz
2 Cengiz Aydoğdu
3 Mustafa Serdengeçti

Bayburt

1 Naci Ağbal
2 Şahap Kavcıoğlu

Karaman

1 Recep Konuk
2 Recep Şeker

Kırıkkale

1 Ramazan Can
2 Abdullah Öztürk
3 Mehmet Demir

Batman

1 Ataullah Hamidi
2 Ziver Özdemir
3 Murat Çiçek
4 Adile Gürbüz

Şırnak

1 Arslan Tatar
2 Ömer Demir
3 Cihan Güven
4 Seyhan Akı

Bartın

1 Yılmaz Tunç
2 Ahmet Bensiz

Ardahan

1 Orhan Atalay
2 Yunus Baydar

Iğdır

1 Nurettin Aras
2 Mustafa Buluş

Yalova

1 Fikri Demirel
2 İlker Karbuz

Karabük

1 Mehmet Ali Şahin
2 Burhanettin Uysal

Kilis

1 Reşit Polat
2 Mustafa Hilmi Dülger

Osmaniye

1 Suat Önal
2 Mücahit Durmuşoğlu
3 Mehmet Remzi Coşkun
4 Abdullah Belet

Düzce

1 Faruk Özlü
2 Fevai Arslan
3 Ayşe Keşir

Yorum Gönder