AKP Midyat Kaymakamı!...

31 Ocak 2012 Salı 13:25

Taraf'ta geçen bir haber, bilinen ama örtülü bir gerçeği daha deşifre etti: Midyat Kaymakamı AKP teşkilatını ziyarete gidip akıl verdi: “Kaleyi sakın kaybetmeyin...”

AKP Midyat Kaymakamı!...
Mardin’in Midyat İlçesi Kaymakamı Fatih Akkaya, AKP İlçe Teşkilatı’nı ziyaretinde tartışma yaratacak açıklamalar yaptı. İsim vermeden BDP’ye yüklenen Kaymakam Akkaya, “2014 seçimleri önemli, bölge için de önemli, Midyat için daha bir önemli. Kaleyi kaybetmemek, burayı kaybetmemek lazım. Burası onların kızılelması. Burası gitti miydi, düştü müydü çok şey ifade edecektir onlar için” dedi.

AKP Midyat İlçe Başkanlığı’na tekrar seçilen Hüseyin Çelebi’yi dün ziyaret edenlerden biri de genç kaymakam Fatih Akkaya’ydı. Kapıda AKP’liler tarafından karşılanarak başkanlık odasına alınan Akkaya, yaptığı açıklamalarla tartışma yarattı. Tüm partilere eşit mesafede olması gereken Akkaya, bir kamu görevlisinden oldukça farklı bir üslup kullanarak, şöyle konuştu: “2014 seçimlerine bu yönetim girecek. Midyat için hayırlı olmasını diliyoruz. Belki seçimlerde burada olmayacağız ama gözümüz de gönlümüz de burada olacaktır. 2014 seçimleri önemli, bölge için de önemli. Midyat için daha bir önemli.”

Kaleyi kaybetmemek lazım

Akkaya, konuşmasında BDP’yi kastederek, şöyle devam etti: “Midyat onların kızılelması. Midyat kaledir, burayı mahalli seçimlerde kaybetmemek lazım. Burası gitti mi veya düştü mü onlar için büyük anlam ifade edecektir. Bu kadar insana yazık olur, günah olur. Mahalli seçimler kaybedilirse Estel’de ve Midyat’ta üzülen çok insan olacaktır. Bu yönetim ile 2014 seçimlerine girmek isabetli olmuştur. Midyat için hayırlısını diliyoruz. Hüseyin Başkan ve yeni yönetimi isabetli olmuştur.”

Çelebi gayet memnun kaldı

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AKP İlçe Başkanı Çelebi ise, “Değerli Kaymakam’ımıza nazik ziyareti için teşekkür ediyorum. Kendilerini ağırlamaktan onur duyduk” dedi.

Midyat’ta belediye başkanlığı AKP’nin elinde bulunuyor. İlçede iki dönem Demokrat Parti’den belediye başkanlığına seçilen Şehmus Nasıroğlu, 29 Nisan 2011 tarihinde AKP’ye geçmişti.
(Taraf)

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

rengi 7 yıl önce yorumlandı

şimdide kale mi çıktı ne kalesi yaf.bunler iki taş bi arada gördümü kale sanıyorlar..seçimde onlera göre kaledir.hiç gülecem yoktu.

0 Kişi beğendi.