AKP'den Hüda-Par’a ‘evet’, HDP’ye ‘hayır’

11 Mayıs 2016 Çarşamba 13:23

Türkiye’de iktidardaki AKP’nin 22 Mayıs'ta yapılacak olan olağanüstü kongresine Hüda - Par davet edildi. HDP ise edilmedi.

AKP'den Hüda-Par'a ‘evet', HDP'ye ‘hayır'
 Parti genel merkezinde teşkilat başkanlığının koordinasyonunda, genel sekreter, bazı genel başkan yardımcıları ile genel merkez kadın ve gençlik kolları başkanlarından oluşan 10 kişilik üst kurul, dün toplanarak kongre ile ilgili hazırlıkları ele aldı.

 

Toplantıda, kongrenin konsepti, yapılacağı yer, delege listesi gibi konular görüşüldü.

 

Ayrıca kongre ile ilgili afiş, pankart, logo, davetiye gibi materyallerle ilgili de görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Kurul, 2. Olağanüstü Büyük Kongre'nin konseptini "Kutlu yürüyüşe devam" olarak belirledi.

 

Toplantıda, kongreye davet edilecek siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, yabancı konuklar belirlendi. Buna göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Hüda - Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Anavatan Partisi Genel Başkan İbrahim Çelebi'ye davetiye gönderilecek.

 

AK Parti yönetimi, "7 Haziran ve 1 Kasım seçim süreçleri ile terörle mücadele konusunda ortaya koyduğu tavır nedeniyle" HDP'yi kongreye davet etmeyecek.

 

Kongreye davet edilecek isimler üzerinde çalışmalarını sürdüren AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı da büyükelçiler, yabancı misyon şeflerine davetiye gönderecek.

AnadoluAjans

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder