Alman Yeşiller Partisi : Oylarınızı HDP’ye verin

20 Mayıs 2015 Çarşamba 23:28

Alman Yeşiller Partisi 7 Haziran seçimlerinde HDP’ye destek olma çağrısında bulundu.

Alman Yeşiller Partisi : Oylarınızı HDP'ye verin
 Alman Birlik 90/Yeşiller Partisi 7 Haziran seçimlerinde Halkaların Demokratik Partisi’ne destek verdiklerini açıkladı. 

Almanca, Kürtçe ve Türkçe yayınladığı basın bültenleriyle, 7 Haziran’da Türkiye’deki genel seçimler için seçmenlere sandığa gitme ve tercihlerini HDP yönünde yapmaları çağrısında bulunan Alman Yeşiller Partisi, çağrısında seçimlerin Türkiye’nin geleceği için çok önemli bir dönemde gerçekleştiği ifadelerine yer verdi. 

Birlik 90/Yeşiller Partisi tarafından yayınlanan bildirgede şu ifadelere yer verildi: 

“Sevgili seçmenler, 

“Almanya’da yaşıyor ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız, 31 Mayıs 2015 tarihine kadar Türkiye’deki milletvekili genel seçimlerinde sizler de oy kullanabileceksiniz. Sizleri bu demokratik hakkınızı kullanmaya davet ediyoruz. 

“Bu seçimler, Türkiye’nin geleceği açısından çok önemli bir dönemde gerçekleşiyor. Siz de temel hak ve özgürlüklerin önündeki engellerin kaldırıldığı, din, inanç ve vicdan özgürlüğünün güvence altına alındığı, sivil toplumun faaliyetlerini açık ve özgür biçimde yürütebildiği, gençlere umut dolu bir gelecek perspektifinin sunulduğu, toplumsal yaşamın cinsiyet eşitliği üzerine kurulduğu, çevrenin korunduğu ve Kürt sorununun barışçıl biçimde nihai çözüme kavuşturulduğu bir Türkiye özlemi duyuyosanız ve bu sürece bizim de katkımız olsun diyorsanız sizlere bir önerimiz olacak: 

"Oylarınızı Bu Seçimlerde HDP’ye verin"

“Bizler Birlik90/Yeşiller Partisi olarak, HDP’nin var gücüyle yukarıda bahsi geçen bütün bu politik hedeflerin takipçisi olacağına inanıyoruz. HDP çatısı altından birleşen tüm demokratik güçlerin sahip çıktıkları özgürlük, adalet, sürdürülebilirlik, barış ve dayanışma gibi ilkelerin Yeşillerin savunduğu değerlerle de örtüştüğü biliniyor ve Türkiye’nin içinde yer aldığı bir Avrupa Birliği fikrine kuvvetle inananlar olarak, HDP’nin gerek meclise, gerekse bütün Türkiye’ye iyi geleceğini düşünüyoruz. HDP’nin meclise girmesini gerek Türkiye siyasi ve sosyal iklimi için yeni bir şans, gerekse demokratikleşme ve çözüm süreci açısından tarihi bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. 

“Türkiye‘deki kardeş partimiz olan Yeşiller Sol Gelecek Partisi de bu seçimlere parti olarak katılmak yerine, HDP ile birlikte seçime girip, bütün imkanları ile HDP’yi destekliyor. Birlik90/Yeşiller Partisi olarak, bu seçim birlikteliğini destekliyor ve sizin desteğinizi de rica ediyoruz. 

“Sizleri 31 mayıs’a kadar sandığa gitmeye ve sandıkta HDP adaylarını desteklemeye çağırıyoruz.” 


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder