Antarktika eksi 24 Erzurum eksi 35

22 Aralık 2016 Perşembe 14:50

Yurtta gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 35 derece ile Erzurum, 31 derece ile Ardahan ve 28 derece ile Ağrı’da ölçüldü. Güney Kutbu’ndaki Antarktika’da ise hava sıcaklığı sıfırın altında 24 derece.

Antarktika eksi 24 Erzurum eksi 35
 Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece ölçülen hava sıcaklıklarının, Güney Kutbu'ndaki Antarktika'dan daha soğuk olduğu belirtildi. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere 35 derece ile Erzurum Havalimanı, 30 derece ile Erzurum'un Pasinler ilçesi, 29 derece ile Tekman ilçesinde, 31 derece ile Ardahan'ın Göle ilçesinde ölçüldü.


MERKEZ DE BUZ TUTTU

Bölgedeki kent merkezlerinde gece en düşük hava sıcaklığı ise sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 28, Kars'ta 25, Erzurum'da 23, Ardahan'da 20, Iğdır'da 19 ve Erzincan'da 18 derece olarak kaydedildi. Yetkililer, dün Güney Kutbu'ndaki Antarktika'da sıcaklığın sıfırın altında 24 derece olarak ölçüldüğünü anlattı. Antarktika'da şu sıralarda yaz mevsimi yaşandığına da dikkati çekildi.

Mut'ta 20 yıl sonra ilk kar

Mersin'in Mut ilçe merkezine 20 yıl aradan sonra ilk kez kar yağdı. Vatandaşlar kar sevincini fotoğraf çekerek kutladı. Sabah başlayan kar yağışı sonucu ilçe merkezi adeta karla kaplandı. Vatandaşlar bir anda bembeyaz bir görüntüye kavuşan ilçe merkezinde büyük sevinç yaşadı. Vatandaşlar, ilçede yaklaşık 20 yıldır ilk kez kar gördüklerini dile getirdi.
Yorum Gönder