Anter cinayeti gecesini gözyaşları içinde anlattı

05 Temmuz 2012 Perşembe 04:17

Diyarbakır'da 1992 yılında katledilen Kürt aydını Musa Anter'in cinayeti sırasında saldırıdan yaralı olarak kurtulan Yazar Orhan Miroğlu, o dakikaları anlatırken gözyaşlarını tutamadı.

Anter cinayeti gecesini gözyaşları içinde anlattı
Diyarbakır'da 1992 yılında katledilen Kürt aydını Musa Anter'in cinayeti sırasında saldırıdan yaralı olarak kurtulan Yazar Orhan Miroğlu, o dakikaları anlatırken zor anlar yaşadı.

Haber Türk ekranlarında yayınlanan Söz Sende programının dünkü konuğu, Yazar Orhan Miroğlu oldu. Musa Anter 'in cinayeti sırasında saldırıdan yaralı olarak kurtulan Yazar Miroğlu, cinayeti anlatırken duygu dolu anlar yaşadı.

Kürt Yazar Musa Anter 'in, yıllar boyunca hücrede kaldığını belirten Miroğlu, Anter 'in Kürt sorunlarını gündeme taşımak için ağır bedeller ödediğini söyledi. İlerleyen dakikalarda saldırının yaşandığı günü de anlatan Miroğlu, Anter 'in Son dakikalarını anlatırken duygu dolu anlar yaşadı. Anter cinayetinin tetikçisi olarak geçtiğimiz günlerde tutuklanan Hamit Yıldırım ve Anter ile cinayetin yaşandığı gece aynı taksiye bindiğini anlatan Miroğlu, 'Planlanan cinayette ben hesaba katılmadığım için beni görünce şaşırdılar ' dedi.

Taksiden indikten Sonra taksideki konuşmalardan dolayı kendisinin ve Musa Anter 'in tedirgin olduğunu belirten Miroğlu, o dakikalarda elini Musa Anter 'in omzuna koyduğunu söyledi. Bu dakikalarda duygusal anlar yaşan Miroğlu gözyaşlarını tutamadı.

Yorum Gönder