Asker Minibüs Taradı: 1 Kişi öldü, 2 Kişi yaralı

12 Temmuz 2015 Pazar 16:02

Göle'ye bağlı Gundik (Koyunlu) köyünden yaylaya giden köylülerin içinde bulunduğu minibüs, operasyona çıkan askerlerce tarandı. Tarama sonucu Kamber Morkoç adlı yurttaş yaşamını yitirdi, Sabri Morkoç ve Altan Akın da yaralandı.

Asker Minibüs Taradı: 1 Kişi öldü, 2 Kişi yaralı
 Ardahan'ın Göle ilçesi Gundik (Koyunlu) köyünde sabah saatlerinde köye bağlı yaylaya giden köylülerin içinde bulunduğu minibüs askerler tarafından tarandı.

Uzun namlulu silahlarla taranan araçta bulunan Kamber Morkoç yaşamını yitirdi, Sabri Morkoç ve Altan Akın isimli yurttaşlar da yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, sabah saat 08.00 sularında Koyunlu köyünde yaylaya gitmek için minibüsleriyle yola çıkan Kamber Morkoç, Altan Akın ve Sabri Morkoç, Erzurum, Ardahan ile Göle'den iki gün önce gelen ve Erzurum sınırındaki ormanlık bölgede operasyon için konuşlanan asker tarafından uzun namlulu silahlarla tarandı.

Seyir halindeyken taranan aracın durması üzerine, aracın yanına gelen askerler, yaralılara müdahale dahi etmeden bölgeden uzaklaştı. Saldırı esnasında hür üç sivil de yaralandı. Yaralı haliyle taranan aracı kullanan Altan Akın, diğer yaralı arkadaşlarıyla birlikte Göle Devlet Hastanesi'ne kadar geldi.

70 yaşındaki Kamber Morkoç, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 40 yaşındaki Sabri Morkoç göğüs, 35 yaşındaki Altan Akın ise karın bölgesinden yaralandı.

Morkoç ve Akın yapılan ilk müdahalenin ardından Ardahan Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Öte yandan operasyona çıkan askerlerin, taramanın yapıldığı bölgede sabahın erken saatlerinde Senemoğlu köyünden yaylaya gitmek isteyen köylüleri de durdurarak, kimlik kontrolü yaptığı bildirildi. Kimlik kontrolüne tepki gösteren köylülere askerin hakaret ettiği kaydedildi. 

DİHA


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder