'Atatürk resmi' ölüm tehdidi getirdi

27 Aralık 2011 Salı 12:17

'Atatürk resmi cemevlerinden kalkacak' sözleri Cafer Solgun'a ölüm tehditleri getirdi

'Atatürk resmi' ölüm tehdidi getirdi
'Atatürk resmi cemevlerinden kalkacak' sözleri Cafer Solgun'a ölüm tehditleri getirdi

Dersim Katliamı hakkındaki açıklamalarıyla dikkat çeken araştırmacı-yazar Cafer Solgun, Taraf 'tan Neşe Düzel'e verdiği röportajda söylediği "Atatürk resmi cemevlerinden kalkacak" sözleri nedeniyle ölüm tehditleri alıyor

KATASAMO GENÇLİĞİ
Dersim Katliamı hakkındaki açıklamalarıyla dikkat çeken araştırmacı-yazar Cafer Solgun, Taraf 'tan Neşe Düzel'e verdiği röportajda söylediği "Atatürk resmi cemevlerinden kalkacak" sözleri nedeniyle ölüm tehditleri alıyor. Samsun'dan gönderilen "KATASAMO GENÇLİĞİ" imzalı tehdit mektubu Solgun'un başkanlığını yaptığı Yüzleşme Derneği'nin kapısına sıkıştırılmış halde bulundu.

DİLİNİ KOPARACAĞIZ
Tehditlerle ilgili Taraf'a konuşan Solgun şunları söyledi: "Şimdiye kadar düşüncelerim ve yazdıklarımla ilgili çok sayıda mail ve sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla tehdit aldım. Ancak ilk defa yazılı olarak Samsun'dan gönderilen bir mektup derneğin kapısına sıkıştırıldı. Mektupta şahsıma ve aileme ölüm tehditleri var. Mektupta 'Adımını denk al. Peşindeyiz. Bir daha Atatürk'ümüze ve Cumhuriyet'e ve kahraman Mehmetçiğe ve cumhuriyetin diğer kahramanlarına dil uzatırsan dilini koparacağız, bunu iyi bil. Son kez uyarıyoruz ve yazıyoruz' yazılı ölüm tehditleri var. Gerekli yerlere başvurumu yapacağım." Solgun, sözlerine şöyle devam etti: "Bildiğim, inandığım, adaletli yolda yürüyeceğim. Bu tehdit sahipleri, gerçeklerin ortaya çıkmasından ve söylenmesinden çekiniyor."
(Star)

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

numag 7 yıl önce yorumlandı

Oldum olası aleviler ile kemalistler arasındaki sevgi ve bağımlılığa anlam veremedim.Eşyanın tabiatına ters bir ilişki. Aleviliği inkar eden ve yasaklayan yani mezhep olarak resmiyette kabul etmeyen ve dışlayan Kemalizm olduğu gibi Kürt Alevilerine soykırım uygulayan da kemalist rejimdir. Atatürk'ün dini bir kurumda Kürt Alevilerinin cemevlerinde resminin yer alması ise katil ile kurbanları arasındaki ilişkiyi hatırlatıyor. Kurbanlar ölmeden katillerine hayran olurlarmış, uzandıkları yerden aşağıdan katillerini izlerlermiş hayranlıkla, katiller ise kurbanlarını katlettikten sonra acıma duyup olay yerine geri dönerler, yukarıdan uzun uzun onları izlerlermiş.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

hamza 7 yıl önce yorumlandı

sayın cafer solgun çok doğru söylemiş ülkede her tarafta zaten atatürk resmi var kaldıki cemevleri resmi bir kurum değil dini bir kurumdur. bu ülkede cem evlerine karşı devletin nasıl tepki geliştirdiğini hepimiz biliyoruz .alevi vatandaşlarımız kendi ibadethanelerini bile yasaklayan bir sistemin kurucusunun fotoğrafları herne hikmetse kendi çabaları ve emekleri ile kurdukları cemevlerine asıyorlar.

0 Kişi beğendi.