Böyle buyurdu Erdoğan

16 Ekim 2011 Pazar 02:28

Başbakan Erdoğan, BDP’nin “başörtüsü” önergesi için pek tuhaf konuştu: Dini Zerdüştlük olan bir anlayışın böyle bir derdi olabilir mi? Dertleri istismar etmektir.

Böyle buyurdu Erdoğan

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam’da düzenlenen “18. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’’nın açılışında yaptığı konuşmada, önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları özetle şöyle:

Yeni Anayasa

Yeni bir dönem başladı, yeni bir sayfa açıldı. Konu TBMM’nin ve siyaset kurumunun en önemli gündem maddesidir. İstiyoruz ki milletçe gelin bu üzümü yiyelim, bağcıyla uğraşmayalım, bu işi bitirelim. Yeni anayasamız bürokratik ideolojilerin değil milletimizin eseri olacaktır. Evrensel değerlerle tezat teşkil etmeyen ve milletimizin rızasına uygun anayasaya ihtiyacımız var.

Siyasete müdahale, sivilleşme

Madem ki biz milletin sesi, milletin vicdanı, millet siyasetinin temsilcisiyiz; o halde kimsenin kendi günahıyla yüzleşemediği yerde Türk siyasetinin karanlık yıllarıyla yüzleşmek de bize düşer.

BDP’nin ‘başörtüsü’ önergesi

Benim başörtülü kardeşlerimi niye istismar ediyorsun, yapacaksan yap, gelsin girsinler. Senin böyle bir derdin yok ki. Dini Zerdüştlük olan bir anlayışın böyle bir derdi olabilir mi? Dert istismar, acaba AK Parti’yi köşeye nasıl sıkıştırırız, geç o işi geç, siz bizi köşeye sıkıştıramazsınız. Bu millet kimin ne olduğunu gayet iyi biliyor, bu iş konuşulmaz, bu iş yaşanır, yapılır.

PKK ve Kürt meselesi

Hamile kadına, bir veda yemeğine giden genç kızların yoluna pusu kuruyor, kurşuna diziyor. Zira, o cinayet örgütü, kaos istiyor, aklıselimin kaybolmasını, metanetimizi yitirmemizi istiyor. Herhalde, en çok bunu istiyor. Gözünü kırpmadan masum insanların canına kastedenler, meşru bir davanın savunucusu olduklarına hiç kimseyi inandıramazlar. Türkiye’nin ayağına zincir olmak isteyen, genç, kadın, çocuk, hamile, işçi, köylü demeden ocaklar söndüren caniler sonunda mutlaka ama mutlaka kaybedecekler. Demokrasinin yollarına mayın döşeyenlerin, kandan beslenmesine izin vermeyeceğiz. Terörle mücadelede artık yeni bir dönem başlamıştır. Süreci yeni baştan ele aldık ve yeni açılımlar, ilave tedbirler geliştirdik.

Kıbrıs, sondaj, AB ve vize

Hiç kimse Ada’nın ortak malı ve ortak zenginlikleri üzerinde tek taraflı hak iddia edemez. Hak iddia eden ve hatta bu doğrultuda tek taraflı çabalara girişen olursa da Türkiye’den bunun karşılığını misliyle görür.

Türkiye, Avrupa Birliği standartlarına bugün en yakın olduğu noktadadır. Bütün çifte standartlara, bütün haksızlıklara rağmen biz reform sürecinde kararlıyız.

Biz, hele bir şu müktesebata uyum sürecini tamamlayalım gerisini o zaman da zaten konuşuruz, konuşacağız. İlerleme Raporu bir kez daha bazı konularda Avrupa Birliği’nin ciddi bir akıl tutulması içerisinde olduğunu gösterdi. ‘Ne yapayım da Türkiye’ye çamur sıçratalım’ dert bu.

Türkiye, vize konusunda bir lütuf beklentisinde değildir, sadece hakkı olanı talep ediyor. Brezilya’nın, Bolivya’nın AB ile ne alakası var, sen gel buralara Schengen Vizesi ver, Türkiye’ye vermekten kaçın.

ÖTV zammı

Biz bu ara bazı ürünlere zam yaptık. Hemen medyada birileri vekil maaşlarına zammı gündeme getiriyor. Her vekilin altına araba, diyorlar bir programda izledim. Uçak bileti, kira vs diyorlar. Bu terbiyesizliktir.

Sigarayı içmezsin olur biter alkolü az tüketirsin olur biter. Ferrari kullanma da başka marka kullan. Fiat’a bin, Volkswagen’e bin. Böyle yaptın mı olur biter. Bu kervan yoluna devam edecek. Biz sizi enflasyona ezdirmeyeceğiz.

Kaynak: Taraf Gazetesi

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

hamza yılmaz 7 yıl önce yorumlandı

allahınızı severseniz başbakanın bdp nin verdiği önerge karşısındaki cevabı böyle cevap olur mu buna çocuklar bile güler. ne imiş efendim bizi köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar diyor sanki sıkışmamış verdiği bu cevapla aslında ne kadar köşeye sıkıştırıldığı ortaya çıkıyor konuyu farklı alanlara çekiyor adeta alakaya maydanos dedirtiyor. ve bdpyi zerdüştlükle suçluyor onlar böyle bir şey aslında istemiyorlarda yok bizim için yapıyorlarda sanki başbakanbirilerinin içinden geçenleri sorgulayıp bunu bir karara bağlama gücüne sahipmiş gibi konuşuyor .sanki başörtüsü adamın tekelinde imiş gibi davranıyor hem yasaktan şikayet ediyor hemde kaldırmak için teklif götürenleri can havli ile uzaklaştırıyor bunları bir yerlere bağlıyor sanki zerduşt olan adam insan haklarını istemiyormuş gibi ayrı bir gaf yapıyor. son olarak eğer köşeye sıkışmamış olsa ve türbandan rant elde etmese bir önerge karşısında neden bu kadar hırçın davranıyor sanki bdp ayrı bir devlet istemek için önergevermiş gibi davranı

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

abdullah karakaya 7 yıl önce yorumlandı

Bu yaziyi okuyunca AKP nin KURD ler icin sakli olan olan dusuncelerinin aciga vurulmasidir, Daha dune kadar din Kardesiyiz diyen AKP ve onun genel baskanin Kurdlerle artik din kardesligindede vaz gectiginin acik bir ornegidir, KURD leri her alanda tasfiye politikalari tutmayinca bu defada DIN lerine acik bir sekilde saldiri, sinsi bir politikanin uygulanmaya koyuldugunun acikca ornegidir, Artik AKP yi savunan kurdlere sormak gerek,, sizi muslumanliktanda men etmeye calisisan bir zihniyetin neyini savunuyorsuuz,,,,,

0 Kişi beğendi.