Canlı Yayında KCK Tartışması

07 Ekim 2011 Cuma 11:52

CNN Türk'te BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan ile birlikte canlı yayına katılan Prof. Dr. Mehmet Özcan, KCK hakkında ilginç bir tanımlamada bulundu.

Canlı Yayında KCK Tartışması
Prof.Dr. Mehmet Özcan'ın sözleri tartışmada gerginliğe yol açtı. CNN Türk ekranlarında yayınlanan 5N1K'ın sunucusu Cüneyt Özdemir BDP Milletvekili Altan Tan ile Ankara Strateji Enstütüsü Başkanı Prof.Dr. Mehmet Özcan'ı canlı yayında karşı karşıya getirdi. Prof.Dr. Mehmet Özcan'ın KCK'ya yönelik "Kent teröristi" benzetmesi ise canlı yayında gerginliğe neden oldu.

KCK KENT TERÖRİSTİDİR
KCK'nın yapılanmasından bahseden Ankara Strateji Enstütüsü Başkanı Prof.Dr. Mehmet Özcan " Önce ortak bir KCK tanımın da uzlaşmamız gerekiyor. Sözleşmeyi incelediğimizde, KCK'da terör örgütünün ayak izleri var." diyerek KCK'ya kent teröristi benzetmesinde bulundu.

KİM BU TERÖRİSTLER

Prof.Dr. Mehmet Özcan'ın "KCK'yı kent teröristine benzetmesine tepki gösteren Altan ise " Ben de tam da bunlara karşı çıkıyorum. Biz 30 yıldır PKK terörist midir değil midir? tartışıyoruz. Devlet bütün kuruluşlar ile ne yapılabilinir ve bundan sonrasına nasıl gidilebilir? bunları tartışmıyor. Dönüp dolaşıp aynı şeyleri yapıyor. Ne diyor? efendim bunlar işte dün dağdaydılar, bugün şehir teröristidir. Hangisi şehir teröristidir? Ramazan Uysal mı şehir teröristidir? Fırat Anlı mı şehir teröristidir? Zülküf Karatekin mi şehir teröristidir? Yoksa Altan mı şehir teröristidir?" sözleriyle Mehmet Özcan'a karşılık verdi.
Tan şöyle devam etti; , Hükümet, bugün hayatında hiçbir zaman eline silah almamış insanları 'KCK' adı altında kamuoyuna meşru bir gerekçe sunmak bahanesiyle tutuklayarak, aslında 30 yıldır yapılanların aynısını yapıyor şeklinde konuştu.
 

Yorum Gönder