Darp edilen kaymakam konuştu

01 Ocak 2012 Pazar 04:02

Darp edilen Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, kendisine saldıranların Uludereli olmadığını söyledi.

Darp edilen kaymakam konuştu
Darp edilen Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, kendisine saldıranların Uludereli olmadığını söyledi.

ŞIRNAK - Gülyazı Köyü'nde taziye çadırına giden ve darp edilen Kaymakam Yavuz'ın tedavisi Şırnak Asker Hastanesi'nde sürüyor. Başından ve yüzünden yaralandığı gözlenen Naif Yavuz, olay ve sonrasında yaşadıklarını anlattı.

Kendisine saldıranların cenaze sahipleri olmadığını vurgulayan Yavuz, "Hatta, cenaze sahiplerinden bana bir haber geldi; 'Kaymakama yapılan bu saldırı, bir önceki saldırıdan daha çok bizi rencide etmiştir. Çok daha üzmüştür' diye. Cenaze sahipleri beni aradılar. Üzüntülerini dile getirdiler" diye konuştu.

Naif Yavuz, saldırganlara karşı kendisini köylülerin koruduğuna dikkati çekerek, şunları söyledi: "Ben bir saat içeride kaldım. Cenaze sahipleri beni bağrına bastı. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bana saldıranlar asla ve asla cenaze sahipleri değildir. Beni orada koruyan da köylünün kendisidir. Bana vuranlar dışardan gelenlerdir." 
(yüksekovahaber)

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 10

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Muzaffer Kurdox 7 yıl önce yorumlandı

Bir kere yazarken ve konuşurken karşındakinin ismini doğru telafüz etmeyi bileceksin. Hayvan huyunu bile geçmiş Irkçı devletinin zihniyetini tekrarlıyorsun. Hayvanlar bile sizden daha vicdanlıdır, onlar sadece ihtiyac gördüklerinde saldırıyor. Yahudilere gelince onlar sizden bin kat daha medeni ve merhametlidirler. İsrail siyonist devletinin politikalarını tasvip etmiyorum tabiiki. Burada devletinin ırkçı politikasını savununurken Kuzey-Kürdistanımızı kanla aldığınızı hatırlatırken bunu diyorum sana ve arka babalarına: Uyandık artık, kanla ise kanla alacağız hakkımızı hukumuzu, bunun için 50 bin can verdik, 4 bin köyü kaybettik. Binlerce zindana girdik. Mezarda bile haklı mücadelemiz devam edecektir. Hiçbir bağımız yoktur sizlerle. Sadece 1071 de bir kafiye mülteciyi Sipane Xalate de mertçe misafir etmişizdir. Dostluğumuz tarihte bukadar olmuştur. Bu kaddim ve mazlum halk özgürlük ve bağımsızlığına varıncaya kadar bu defter kapanmayacaktır. Neo Selahaddini Kurdinin çağı başlamıştır.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

BRAHİM 7 yıl önce yorumlandı

Bak şimdi buradan da başını yırtık tondan çıkarır gibi çıkarmışsın. Yahudi senden bin kat iyidir. Sen soysuz ve alçaksın. Kürt halkının azılı düşmanı faşistsin. Ben Türk halkının düşmanı değilim, Şu haliyle devletini sevmiyorum. Devletin değişmesini ve ortak devletimiz olmalı diyorum. Türk adı benim oturduğum köyde kasabada şehirde dağlarıma, gözüme sokulurcasına yazılmasın diyorum. Faşist kime deniyor, Faşist senin gibi hak hukuk tanımaz, zorbalığı hukuk, yasayla koruyan, bir halkın dilini ve varlığını ipotek altına alanlara denir? Kim kime bunu yapmış hele bir aynaya bak...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Murat KAYA 7 yıl önce yorumlandı

Şimdi bana karşı yorum yapan Yahudi olduğunu kabul eden Muzo ve Serbidar denilen Vatan haini olduklarını saklamayan iki ne dediğini bilmeyen salak ve soysuzun Hakaret içeren kelimelerinden sonra ben de Hakarete karşılık veriyorum... İnşallah kesmezsin ki kesildiğine çok şahidim. Serbidar PKK dediğinin yaptıklarının hepsi katliamdır benim gözümde ama senin gözünde olmaz . Bingöldeki olaya ilişkin yorumunu göremedim. Yahudilerin Müslümanlardan daha soylu olduğunu söyleyerek Yahudi olduğunu kabul ediyorsun. Aklın olsaydı ve APTAL olmasaydın zaten doğru yolu seçerdin. Muzo denilen kişilik bu yopraklar kanla alındı diye millet her yerde konuşuyor. Sen duymadıysan duy kanla alındı ve asla verilmeyecek.. Senin gibi kırma Yahudi soysuzuna kalmadı. İnsanlığı savunduğunu sanıyorsan ama bişey bilmiyorsan. Sen bu devletten birşey alırsın o da üçün birini.. Birşeyi doğru yazmışsın ama senin gibi ırkçıya inat benim gibi FAŞİST var...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Muzaffer Kurdox 7 yıl önce yorumlandı

Öncelikle Kürdistan Halkının başı sağ olsun. Buarada Kürd Milletinin gerçek temsilcilerini Yahudi çocukluğuyla suçlayan Murat Kaya denen ırkçı Türk soysuzu ve onun gibilerin kuyruğuna takılan Bıra Erden gibi ihanetçileri kınıyorum. Halkımızın başına yüzyıllarca başına gelenler hep bu zihniyetin sonucudur. Kürd Milleti kendi topraklarındadır ve özgürlüğü için sonuna kadar mücadele edecektir. Bunun için dindarından ateistine kadar bu kutsal insanlık davasına bağlıdır. Kürd Milleti kendini ve bu canileri biraz tanımıştır, özgürlük ve bağımsızlığına yürüyor. Bu da bu cani zihniyetin organiyasyonu olan Türk Devleti ve asalaklarına batıyor. Kürd Milletinin özgürlüğünü engellemek için asıl kendileri Yahudilere sığınarak ve anlaşarak iç kamoyuna da Kürdleri Yahudi işbirlikçiliğiyle suçlayıp bunun propagandasını yaparak Kuzey-Kürdistanın bağımsızlığını engelemeye çalışıyorlar. Bunun organizatörü turancı, gerçek islam düşmanı Fetullah Gülendir, uygulayıcısı da MHP zihniyetli AKP-Devletidir.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

bıra erden 7 yıl önce yorumlandı

Yüz yıllardır Kürt geleneğinde bir kimsenin evine, ölüsüne, düğününe gelen düşmanı bile olsa saygısızlık yapılmazdı. Kürtlerin misafirperverliği başka millette yoktu. Oysa marksist yapılanma olan PKK ve onun izindeki Kürtlerle birlikte bu asıl duruş kaybedildi. Halbuki atalarımız evine gelen düşmanın olsa bile ona karışma, hürmet et derdi. O asil dedelerden nasıl böyle asaletsiz gençler türedi düşünmek lazım.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Serbidar 7 yıl önce yorumlandı

Özrün kabahatinden büyük, aynen Devlet gibi... Cumhurbaşkanı kabul ediyor, tamamen sivil diye... Yok bir de çıkıp göbek atsınlar:) Sen tam bir akılsız ve aptal birine benziyorsun. suçun değil bütün faşistler öyle genellikle. Yahudi diyerek aşağılamaya kalkışıyorsun insanları ama emin ol ki Yahudiler senden binkat soylu ve merhametlidir. Korkunç bir zihniyetin var. O insanların kimliğini ve dilini kabul etmiyorsan topraklarında ne işin var diye sorarlar birgün adama, merak etme. Bak Hilal KAPLAN ne yazmış oku da utan biraz: Şimdi otuz beş vatandaşımızın katili PKK olsaydı olabilecekleri düşünün. Cumhurbaşkanı resmî bir mesaj yayınlayıp baş sağlığı dileğinde bulunacaktı. Başbakan Erdoğan bir basın toplantısı sırasında daha önceki "Ciğerim yanıyor" açıklamasına benzer, duygulu bir konuşma yapacaktı. Medya tüm gelişmeleri "son dakika" olarak duyuracak, hadisenin adını "Irak sınırında operasyon" diye değil "Irak sınırında katliam" olarak koyacaktı. Bunların hiçbiri olmadı. Çünkü bizi ilgilendiren masum insanların ölmüş olması değil; onların kimin öldürdüğü...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Murat KAYA 7 yıl önce yorumlandı

Serbidar bi defa ön yargılı konuştuğun belli... Devlet katletti diyorsun... Devlet katletse üzgünüz demez.. Bir daha geçme ders olsun kardeşim der... Kaymakam o ilçenin mülki amiri elbette gidecek... Soysuz Yahudi çocuğu olan Hasipler, demirtaşlar neden gitti... Bu adamlar bu kadar insancıldılar neden Ankara daki patlamada ölen ve tyaralananlara geçmiş olsun demediler.. Hedef belli kardeşim birilerini birilerine düşürmek adamların maksadı bu... Kim ki bu konuya katkı veriyor ve vermek istiyorsa çekip gitsin... Ben memleketimde huzurlu ve herkes ile geçiniyorum... Unutma Birindar asıl özür dilemesi gerekenler o Yahudi çocukları... Ortalığı karıştırıp halkı galeyana getirenler.. Adam diyor ki buraya gelmeyin: Sen kimsin oğlum gelmeyecem, önce sen ruhunla birleş çek git İsraile Yahudi dönmesi.. Kalkmış tehdit ediyor... Bu arada merak ettim Kaymakamı olay sonrası görmeye gelenler de mi dışardan Uludereden değil yani... Şunu da bir yanıtlayın ya...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

m.dağdeviren 7 yıl önce yorumlandı

Devletin 35 gencecik canı katlettiği köye taziyeye veya gelecek bakanları karşılamaya gidiyor. Katliamı yapan devlet, yapılan yer Uludere, kendisi Uludere Kaymakamı, devletin uluderedeki bir numaralı temsilcisi ve Uluderedeki polis ve jandarmanın başı. Yani sırdan giren kaçakçı gençleri durdurup F-16 lara yem eden jandarmanın komutanı, 1 saat boyunca o canlar bombalanmasına rağmen bombardımanı durdurmak için Ankara'yı durdurması gereken 1 numaralı kişi, o canların her gün aynı güzergahı kullanarak Iraka gidip geldiklerini bilmesi gereken bir nolu kişi. Saldırıyı asla tasvip etmiyorum, yanlıştır, ancak orada 5-10 tane akrabasını, kardeşini kaybetmiş ve intikam duygularının sımsıcak ve cap canlı olduğu bir anda 35 canı katleden devletin Uludere temsilcisi oraya gidiyor. Kaçınılmaz bir sonuç. Hariçten gazel okumak güzeldir.

0 Kişi beğendi.