Demirtaş : ’İki çocuğum var, barış gelecekse bu ülkeye onlar da kurban olsun’

28 Mayıs 2014 Çarşamba 14:48

Basına kapalı gerçekleşen ve bir saat süren görüşmeden sonra, anneler görüşmeyle ilgili basına açıklama yaptı. Aileler adına açıklama yapan Filiz Mahfuze Eren, görüşmenin olumlu geçtiğini, Demirtaş’ın kendilerine ’Benim iki çocuğum var. Barış gelecekse bu ülkeye onlar da kurban olsun’ dediğini söyledi.

Demirtaş : 'İki çocuğum var, barış gelecekse bu ülkeye onlar da kurban olsun'
 -Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde, PKK’ye katılan çocuklarının gönderilmesi için 10 gündür oturma eylemi yapan aileler, BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile görüştüler. Görüşmeden çıkan anneler, Demirtaş’ın sorunun çözümü için Kandil ile görüşeceğini kendilerine ilettiğini söyledi.

Çocuklarının isimlerini yazdırdılar

Büyükşehir Belediyesi önündeki ailelerin oturma eylemi devam ederken, eyleme katılan aile sayısının bugün 16’ya çıktı. Bazı aileler de buraya gelerek, dağa giden çocukların isimlerini yazdırdı ve eyleme destek verdiklerini söyledi. Aileler bugün, belediyeye gelen BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile görüştü.

’Barışın gerçekleşmesini istiyoruz’

Basına kapalı gerçekleşen ve bir saat süren görüşmeden sonra, anneler görüşmeyle ilgili basına açıklama yaptı.
Aileler adına açıklama yapan Filiz Mahfuze Eren, görüşmenin olumlu geçtiğini, Demirtaş’ın kendilerine ’Benim iki çocuğum var. Barış gelecekse bu ülkeye onlar da kurban olsun’ dediğini söyledi.

Demirtaş’ın sorunun çözümü için görüşmeler yapacağını söylediğini belirten Eren, ’18 yaşından küçük çocukların çatışmalı ortamdan uzak tutulmasına kendisinin de istediğini, bu nedenle Ankara, İmralı ve Kandil ile görüşmeler yapacağını ifade etti. Biz barışın biran önce gerçekleşmesini istiyoruz. Benim çocuğum 40 gündür dağda. Her savaş uçağı uçtuğunda, benim elim yüreğimdedir. O uçağı uçuran pilotun annelerinin elleri de yüreğindedir. Türk- Kürd fark etmeden bir an önce barışın gerçekleşmesini istiyoruz’ dedi.

Selahattin Demirtaş’la görüşmede bulunan diğer anneler de görüşmenin olumlu geçtiğini, Demirtaş’ın eylemin devam ettirilmesi veya sona erdirilmesi konusunda kendilerine herhangi bir telkinde bulunmadığını anlattı.

BASNEWS

Yorum Gönder