Dindar nesil tartışması büyüyor

08 Şubat 2012 Çarşamba 01:53

Dindar nesil tartışması Tarafsız Bölge'den Başbakan Erdoğan'ın grup konuşmasına taşındı. Başbakan Erdoğan, programa katılan Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu ile yazar İhsan Eliaçık'a kürsüden sert tonda yanıt verdi. Eliaçık da Twitter'dan "Tinercilerin cenazelerini biz kaldırıyoruz. Zenginliği paylaşmıyorsunuz, kendinize yontuyorsunuz." dedi.

Dindar nesil tartışması büyüyor
Başbakan Erdoğan, programa katılan Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu ile yazar İhsan Eliaçık'a kürsüden sert tonda yanıt verdi.

Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu, gelir dağılımındaki adaletsizliğin üniversite sınavlarına yansıdığını belirterek "Fakir ailelerden üniversiteye girebilen yüzde sıfır... Zenginlerden giren ve devam eden yüzde 75. Dönüştüreceksen bunu dönüştür" demişti. Başbakan Erdoğan Kalaycıoğlu'na "Fatih projesini fakir ailelerin çocuklarıyla başlattık" diyerek sert yanıt verdi.

Dindar nesil tartışmasında, "Mücahitler müteahhit oldu" konusu da gündemdeydi.

Başbakan Erdoğan Yazar İhsan Eliaçık'ın "Bunlar müteahhit oldu yeni evlere giderken evlerindeki kitapları sahaflara satıyorlar" sözlerini ise "Sen ne kadar zavallisin. Biz işi ehline veririz." diye yanıtladı.

"Kapitalizme abdest aldırıyorsunuz"

Eliaçık, bu sözlerin ardından ise Başbakan Erdoğan'a Twitter'dan yanıt verdi. Eliaçık şunları söyledi:

Ey AKP'li mütaahhtler! Başbakanınız dahil ihalelerden gelen paraların ihtiyaçtan fazlasını tinercilere infak edin!

Alternatif sermaye oluşturmuyorsunuz, yiyici , sömürücü sermaye sınıfına dahil oluyorsunuz. Kapitalizme abdest aldırıyorsunuz.

Dindar gençlik yetiştirmeyi bırak,varolanı ne yaptın ondan haber ver. İhaleci,rantçı yaptın.Bu ülkenin dindarlar beklediği bu değildi.

Ehli sünnet ve'l cemaat, ehl-i mülkiyet ve'şatafat oldu. İnşaat ya Resulullah diye kibir kulleri dikiyorlar. Caprice Gold sizin mezarınız.

Otellerde, kırmızı halılarda dolaşmaktan dışarıyı göremiyorsunuz. Dün Mersin'de sobayi yakalim derken yaralanan 4 cocuktan haberin var mı?

"Tinercilerin cenazelerini biz kaldırıyoruz"

Köprü altında donarak ölen tinercileriden haberin var mı? Cenazelerini biz kaldırıyoruz. Zenginliği paylaşmıyorsunuz, kendinize yontuyorsunuz.

Irak'ta ölen 1.5 milyon müslümandan haberin var mı? Dünyanın ezan okunan yerlerine bomba yağıdıranlar senin neyin oluyor? Model ortağın mı?

Başbakan'a çağrı: İhtiyaçtan fazla ne varsa tinercilere infak et. Banka hesaplarına yığdıklarınla onlara yurt açalım. Belki 100 yurt eder.

Dindarlık namazla niyazla olmaz. Eline güç (iktidar ve servet) geçince onu nasıl kullandığına bakacaksınız. Siz burada kaybettiniz.

Ey Başbakan! Değil Fırat kenarında bir Kürt,bir koyun kaybolsa,bir tinerci donsa sorumlusu sensin. Dindarlık bu değilse nedir? Yorum Gönder