Diyadin'de özel timler 2'si çocuk 3 kişiyi infaz etti

13 Ağustos 2015 Perşembe 13:53

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde fırında çalışan Orhan Aslan (16) ve Emrah Aydemir (15) isimli çocuklar iş yerinin taranması sonucu katledildi. Murat Mahallesi'nde ise kimliği öğrenilemeyen bir yurttaş, özel harekat timleri tarafından katledilmiş halde bulundu.

Diyadin'de özel timler 2'si çocuk 3 kişiyi infaz etti
 Ağrı'nın Diyadin ilçesinde dün gece saatlerinde İlçe Jandarma Komutanlığı'na yapılan saldırının ardından özel harekat timleri önüne geleni taradı. Jandarma Komutanlığı'nın karşısındaki tüm ev ve iş yerleri taranırken, Atatürk Mahallesi'ndeki fırında çalışan ve odun almak için dükkanın karşısındaki depoya giden Orhan Aslan (16) ve Emrah Aydemir (15) isimli çocuklar, özel harekat timleri tarafından tarandı. Kurşunların hedefi olan çocuklar olay yerinde yaşamını yitirirken, iş yeri kan gölüne döndü. 

Önce infaz edildi sonra panzerle sürüklendi 

Murat Mahallesi'nde ise sabah saatlerinde harabe halindeki evlerin arasında bir erkeğe ait cenaze bulundu. Görgü tanıkları, bu kişinin infaz edildikten sonra panzerle sürüklenip buraya getirildiğini dile getirdi. Olay yerinde kan ve sürükleme izleri olduğu görüldü. 

İnfazı haber alan çocukların aileleri İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gittiklerinde, cenazelerin Erzurum Adli Tıp Kurumu'na götürüldüğü haberi aldı. 

İnfazdan sonra ev baskınları

Çocukların infaz edildiği işyerinin üst katında yaşayan ailelerin evlerine baskın düzenleyen özel harekat timleri evdeki herkesi işkenceden geçirerek, darp etti. Saldırının ardından Fevzi Kahraman (50), Aytekin Kahraman (45), Mehmet Kahraman ve Harun Kahraman gözaltına alındı. 

Kepenklerin açılmadığı ilçede büyük gerginlik 

Tüm esnafın kepenk kapattığı ilçede büyük gerginlik hakim. Halk İlçe Devlet Hastanesi önüne giderken, özel harekat timlerinin zırhlı araçlarla ilçe merkezinde dolaşması gerginliği daha da arttırıyor. 

HINIS HABER - DİHA


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder