Emine Erdoğan Uludere'de!

06 Mart 2012 Salı 14:14

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 34 kişinin hayatını kaybettiği Uludere'yi ziyaret etti.

Emine Erdoğan Uludere'de!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Irak sınırındaki hava operasyonunda ölen 34 kişinin yakınlarını bugün Şırnak'ın Uludere İlçesi'ne bağlı Ortasu Köyü'nde ziyaret etti. Ziyaret öncesi çok sıkı güvenlik önleminin alındığı kar altındaki Ortasu Köyü'nde kadınlar Emine Erdoğan ve yanındakilere ikram etmek üzere yemekler hazırladı.Fotğrafı Alan Ona KoştuEmine Erdoğan, cenazelerin toprağa verildiği ve daha önce bakanlar dahil diğer ziyaretçilerin gittiği Gülyazı Köyü, yerine Ortasu Köyü'nü tercih etti. Ailelerin isteği üzerine Ortasu Köyü'nü ziyaret ettiği belirtilen Erdoğan'ın gelişi öncesinde köylü kadınlar yöresel yemekler hazırladı. Kadınlar, kurulan bir çadırda kavurma, pilav ve içli köfte yaptı.

Şırnak'ın Uludere İlçesi, Irak sınırında 28 Aralık 2011 gecesi düzenlenen hava operasyonunda Irak'tan kaçak mal getiren ve aralarında çocuklarında bulunduğu 34 kişi hayatını kaybetti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın ölenlerin aileleriyle görüşmek üzere, daha önce hava muhalefeti nedeniyle ertelediği Uludere gezisini bugün gerçekleştirdi.

ÇATILARDA KESKİN NİŞANCILAR

Köyde ziyaret öncesi olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Jandarma eğitimli 'Alçı' ve 'Çalım' adındaki köpeklerle çadırda ve köyde bomba araması yaparken, evlerin çatılarına keskin nişancılar yerleştirildi. Şırnak Valisi Vahdettin Özkan ve Başbakanlık koruma ekibinde yer alan görevliler de köydeki hazırlıkları denetledi.

Ölenlerin yakınları Emine Erdoğan ile görüşmenin gerçekleşeceği Ortasu Köyü Muhtarı Haşim Encü'nin evine alındı. Ölen yakınlarının fotoğrafları ile eve gelen köylülerin yakalarında isimlerinin yanı sıra, boyunlarına 'şehit annesi', 'şehit babası' ve 'şehit yakını' yazılı kartlar asmaları dikkati çekti. Ölenlerin yakınları, sıkı güvenlik kontrolünden geçtikten sonra eve alındı.

'EMİNE ANA' PARKARTI

Görüşmenin gerçekleşeceği Muhtar Haşim Encü'nün evinin çevresine de 'Bu işin çözümünü önce yüce Allah'a sonra sayın Başbakanımıza emanet ediyoruz', 'Lise ve çocuk parkı istiyoruz', 'Devletimizi ve milletimizi karşı karşıya getiren katiller bulunsun', 'Tarım ve hayvancılık yapmak için destek istiyoruz', 'İlimize kadın doğum doktoru istiyoruz', 'Gülyazı sınır kapısı için sayın Başbakana teşekkür ediyoruz', 'Emine ana geç geldiniz ama hoş geldiniz', 'Tazminat istemiyoruz, faillerin bulunmasını istiyoruz' yazılı pankartlar asıldı. (DHA) 

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

roni 7 yıl önce yorumlandı

bu isin dogru olayan kismi..gercegi halk hediyelerin hepsi geri verildi 1 lira daha para alinmadi.birde su unutulmasin bizde misafir iyi agirlanir bas üstünde tutulur .bu kültürden olsa gerek. ornegin bir savas alaninda habercinin bir sucu olurmu olmaz.görevi verilen notlari karsi tarafa iletmektir.görevi budur ve her zaman iyi agirlanirlar...anlayan anladi saygilar

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Menderes 7 yıl önce yorumlandı

İşte bölge halkının gerçek düşünceleri yazının son paragrafında ifade edilmiş. Bölge halkı Başbakana ekibine ne kadar güven duyuyor birileri görsün ve anlasınki bu halk kendilerini ölmeleri için dağa çıkarmaya çalışan ....... değil kendilerine hizmetkar olarak kendini adayan dünya liderlerine güven duyuyor, anlayan anlamıştır.

0 Kişi beğendi.