Erdoğan, Ekvador’da da protesto edildi: Katil dışarı

05 Şubat 2016 Cuma 18:05

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için gittiği Güney Amerika’da, Şili’nin ardından Ekvador’da da protesto edildi.

Erdoğan, Ekvador'da da protesto edildi: Katil dışarı
 Güney Amerika turunda son olarak Ekvador’a geçen Erdoğan, başkent Quito’da Ulusal Çalışmalar Yüksek Enstitüsü’nde konuşma yaptığı sırada, Ekvadorlu üniversite öğrencilerinin protestosuna uğradı.

Eylemciler, Erdoğan’a ‘Katil dışarı’ diye bağırırken Erdoğan’ın korumaları tarafından yaka paça dışarı çıkartıldı. Bu esnada Erdoğan’ın da “Görülebildiği gibi saygısız tipler de olabiliyor” dediği duyuldu.

Protestolar sırasında apar topar salondan dışarı çıkarılan kadınların da Erdoğan’ın korumaları tarafından darp edildiği belirtildi.

erdogan protesto1

Dışarıda bulunan protestocular da, “Erdoğan IŞİD’i seviyor”, “Erdoğan İslam Devleti’ni seviyor”, “Yaşasın özgür Kürdistan” yazan pankartlar açtı.

İçeride ve dışarıda devam eden protestolara yer veren Ekvador medyası, Erdoğan’ın korumalarının protestoculara sert biçimde saldırdığını duyurdu. Gösteriler sırasında, milletvekili Diego Vintimilla isimli bir milletvekili de yaralandı.

Vintimilla, Twitter’daki hesabında Erdoğan’ın korumalarına göstericilere saldırmaya son vermelerini istediği için darp edildiğini yazdı.


Diken.com

Yorum Gönder