Erdoğan: Operasyonlar 1 Kasım'dan sonra da devam edecek

26 Ekim 2015 Pazartesi 14:08

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kimse bizden ara vereceğimizi beklemesin. Hedef 1 Kasım değil, 1 Kasım’dan sonra da bu operasyonlarımız devam edecektir" dedi.

Erdoğan: Operasyonlar 1 Kasım'dan sonra da devam edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarlara seslenen Erdoğan şunları söyledi:

"Tüm kardeşlerime sesleniyorum, ‘barış’ diyenler acaba Şemdinli’deki bu hastanelerimizi, karakollarımızı, okullarımızı bombalayanlar değil mi? Bir yandan ‘barış’ diyeceksin, diğer taraftan sırtını dayadığın PKK ile terör estireceksin. Tüm milletime sesleniyorum, 1 Kasım’da sırtını PKK’ya sırtını dayayanlara dersini vermeyeceksiniz de ne zaman vereceksiniz. Hala bu adamlar barış diyor. Sizin barıştan ne anladığınız ortada. Siz barıştan kan anlıyorsunuz.

Terör örgütü tüm silahlarının üzerine beton dökene, hepsi sınırlarımız dışına çıkana kadar bu mücadele sürecektir. Kimse bizden ara vereceğimizi beklemesin. Hedef 1 Kasım değil, 1 Kasım’dan sonra da bu operasyonlarımız devam edecektir. İşte bakın bu sabah DAEŞ terör örgütüne karşı yapılan operasyonlarımız. Bizim için PKK farklı, DAEŞ farklı değil. Hepsi aynı bunların. Garın önünde yapılan eylemi de bunlar ortaklaşa yapmıştır. Ama terör örgütünü arkasına alan partinin ‘katil devlet’ demesini anlıyorsunuz değil mi? Niye, yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış. Bunlar yavuz hırsız. Biz de diyoruz ki el ele vereceğiz. Bunların hiçbir iftiralarına izin vermeyeceğiz. Vakti saati günü geldiğinde herkes terör karşısında tutumunun hesabını hem vicdanlara hem hukuka hem de tarihe verecektir. Bu hesaptan kaçış yok. Bu dünyada kaçsanız bile ebedi alemde kaçış yok."


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder