Erdoğan'dan BDP'ye 'Uludere' yanıtı

31 Ocak 2012 Salı 16:25

Başbakan Erdoğan, BDP lideri Selahattin Demirtaş'ın, Uludere’deki bombardıman emrinin kendisinin verdiğini iddiasına sert tepki gösterdi. Öte yandan Başbakanlık Basın Merkezinden ise Nazlı Ilıcak ile ilgili açıklama geldi.

Erdoğan'dan BDP'ye 'Uludere' yanıtı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "(BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Irak sınırındaki operasyon için kendisinin emir verdiği iddiası) İşte bu tarz siyaset; seviyesiz, ahlaksız siyasettir. Bu cahilce ithamlar, BDP'nin kimlik bunalımını gizlemeye yetmez" dedi.

Partisinin Grup Toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan'ın öne çıkan mesajları şöyle: 

-Türkiye hiç bir mezhebin karşısında da değildir, arkasında da değildir. Hiç kimsenin içişlerinde gözümüz yok. 

-Biz kalemin kılıcı kestiğine inanan bir medeniyetin temsilcileriyiz. Dün bu böyleydi, yarın da bu böyle olacak, böyle olmalı. Bölgedeki her ülke Türkiye'den emin olsun. Türkiye, bir güç mücadelesi içinde değildir. 

-Bugün Fransa konusuna girecek değilim o konuya bugün Fransızım. O süreç henüz sonuçlanmadı, takip ediyoruz. O teklifin arkasında gerçekleri önümüzdeki günlerde sizinle paylaşacağım. 

-Avro bölgesinde eksi büyüme beklenirken biz bu yıl da büyümeye devam edeceğiz. Tabii ki tedbiri elden bırakmayacağız. 

-(Böyle bir dönemde yatırım yaparsak ne olur) diye korkanlar var. Bereket olur, başka bir şey olmaz. 

-2011 yılında açılan şirket sayısı 54 bine ulaşırken kapananların sayısı 14 bindir. 2011'de 594 bin otomobil satıldı. 

-2011'de ülkemizi ziyaret eden turist sayısı 31 milyona, turizm geliri ise 23 milyar dolara ulaştı. 

-Siyasetin limanı ahlaktır. Yalan, iftira ve hakaret siyasetin bir unsuru olamaz. 

-(BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Irak sınırındaki operasyon için kendisinin emir verdiği iddiası) İşte bu tarz siyaset; seviyesiz, ahlaksız siyasettir. Bu cahilce ithamlar, BDP'nin kimlik bunalımını gizlemeye yetmez. 

-(BDP'ye) Biz sizi siyasette muhatap aldık ama siz dağa sormadan, İmralı'ya danışmadan hiç bir adım atamadınız. 

-Kimsenin güvenlik güçlerinin motivasyonunu kırmasına izin vermeyeceğiz. BDP'nin cahilce iddialarının ötesinde daha büyük bir vahamet var. CHP Genel Başkanı da BDP'nin ahlak dışı iddiasına sahip çıkıp, bu iddiayı tekrarladı. CHP o kadar acziyet içinde ki BDP'nin peşine takılıp gitmekten hiç gocunmadı. Lokomotif BDP, vagonu da CHP imiş. Bu tren artık hangi istasyona gider.

GAZETECİ NAZLI ILICAK'LA İLGİLİ BAŞBAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ


Başbakanlık Basın Merkezinden, Yeniçağ gazetesinde 28 Ocak 2012 tarihinde yayımlanan bir yazıdaki konuya ilişkin iddialar üzerine yazılı açıklama yapıldı.


Açıklama şöyle:

"Yeniçağ gazetesinin 28 Ocak 2012 tarihli nüshasının 9. sayfasında yayımlanan bir yazıda, Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2002’de gazeteci sayın Nazlı Ilıcak ve dönemin AK Parti milletvekillerinden sayın Emin Şirin hakkında sarf ettiği ileri sürülen sözlerin ve de sergilediği iddia edilen tavırların hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır. 


Tümüyle hayal ürünü; dolayısıyla hilaf-ı hakikat olan söz konusu ifade ve tavırların sayın başbakanımıza atfedilmesi esef vericidir.

Bu tür mesnetsiz iddialar ortaya atmak, kamuoyunu doğru bilgilendirme
ilkesiyle de bağdaşmamaktadır.


NAZLI ILCAK YENİÇAĞ'IN İDDİASINA YANIT VERMİŞTİ

"
Yazının yer aldığı Yeniçağ gazetesinin kara porpanganda yapmaya çalıştığını ileri süren Ilıcak, ortaya atılan iddiaları yalanlarken, bu haberlerin kendisini karalamak için yapıldığını söyledi.

Nazlı Ilıcak köşesinde ve CNN Turk'teki programında Yeniçağ Gazetesi'nin Hrant Dink davasıyla ilgili manşetlerini eleştirdiği için yalan haberlerle yıpratılmaya çalıştığını belirtti.
(AA)

Yorum Gönder