Erdoğan'dan Metin Fevzioğluna sert tepki!

10 Mayıs 2014 Cumartesi 13:22

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Danıştay'ın 146'nci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na tepki gösterdi.

Erdoğan'dan Metin Fevzioğluna sert tepki!
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Danıştay'ın 146'nci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na tepki gösterdi. 


Feyzioğlu, konuşmasını, "25 dakika Başkan konuşuyor, 1 saat sen konuşuyorsun. Edepsizlik yapıyorsun, yeter artık. Baştan aşağıya tamamen siyasi konuşma yapıyorsun. Van ile ilgili söylediklerin baştan aşağıya yalan" diyerek bölen Başbakan Erdoğan'a “Neyi yanlış konuşuyorum Sayın Başbakan'ım?” diye sordu. Bunun üzerine Başbakan Feyzioğlu'na 'Böyle bir edepsizlik olmaz ki' diye tepki gösterdi. Konuşması devam eden Feyzioğlu, Başbakan Erdoğan'ın bu sözleri üzerine kürsüden; ''Edepsizlik yapan ben değilim Sayın Başbakan'' dedi. 

Daha sonra konuşma metnini okumaya devam eden Feyzioğlu, konuşmasının sonunda "Ben edepsizlik yapmadım, kimseye de edepsizlik yapıyorsun demeyi kendime yakıştırmam Sayın Başbakan. Çok yapıcı bir konuşmaydı" dedi. 

Feyzioğlu'nun bu sözleri üzerine ayağa kalkan Başbakan Erdoğan; ''Yasal hakkı da yok, ama maalesef biz tüzükle böyle bir şeye söz veriyoruz'' diyerek tepkisine devam etti. 

"Tamamen siyasi bir konuşma yapılıyor ya böyle bir şey olabilir mi?" diyen Başbakan Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı Gül'ün sakinleştirmeye çalıştığı görüldü. 

Başbakan Erdoğan, bu sözlerinin ardından salonu terk etti. 

Bu sırada Cumhurbaşkanlığı korumaları da Gül törenden ayrılana kadar hiçbir Danıştay üyesinin salondan ayrılmasına izin vermedi.
Feyzioğlu'ndan ilk açıklama

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasında Danıştay’ın kuruluş yıl dönümü programında tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma sonrası açıklama yapan Feyzioğlu, “Ben burada TBB Başkanı'nın yapması gerek konuşmayı yaptım. Cumhurbaşkanı adayı olmak gibi ne bir talebim, ne de öyle bir beklentim var. Seçimlere kalmış 2 ay. Ben birbirimizi kucaklayalım diyorum. O anda kalkıp Başbakan son derece üzücü, saygı sınırlarını fersah fersah aşmış bir açıklama yapıyor. Bu konuşmanın her satırı düşünülerek yazılmıştır.” dedi.


(DHA)

Yorum Gönder