Erzurum'daki cemaat operasyonunda 11 tutuklama

26 Şubat 2016 Cuma 14:16

Erzurum'da cemaate yönelik yapılan operasyonlarda gözaltına alınan ve aralarında AKP Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz'in de bulunduğu 11 kişi tutuklandı.

Erzurum'daki cemaat operasyonunda 11 tutuklama
 Erzurum cemaate yönelik soruşturma kapsamında dün adliyeye sevk edilen 30 kişiden 11'i tutuklandı. 

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen cemaat soruşturması kapsamında, önceki gün gözaltına alınan 30 şüphelinin, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesindeki işlemleri tamamlandı.

Zanlılar, sağlık kontrollerinin ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. 

Hakim, soruşturma kapsamında elde edilen delil durumuna göre eski Aziziye Belediye Başkanı
Fatih Cengiz ve eski belediye başkan yardımcısı Hadi Zaimoğlu'nun da aralarında bulunduğu 11 kişinin tutuklanmasına karar verirken, 19 kişiyi de adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Aranan 5 şüpheli hakkında ise gıyabi tutuklama kararı çıkarıldı. 


Olay


Erzurum'un Aziziye ilçesindeki bir gayrimenkulün, "Aziziye Belediye Başkanlığınca sahte belge düzenlenerek 4 Mayıs 2011'de FETÖ/PDY'ye finans sağlamak üzere satışının sağlandığı" iddiaları üzerine Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca, "kamu görevlisinin resmi evrakta sahteciliği, görevi kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma ve silahlı terör örgütüne üye" olma suçlarından başlatılan soruşturmada, 35 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı. 


Dönemin Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz'in de aralarında bulunduğu 30 kişinin gözaltına alındığı soruşturmada, 5 şüpheli ise aranıy
ordu.Yorum Gönder