Erzurum'daki hendek protestosuna polis müdahalesi

30 Nisan 2014 Çarşamba 22:01

Rojava sınırına kazılan hendeği protesto etmek isteyen Atatürk Üniversitesi öğrencilerine polis sert müdahalede bulundu. Gazeteci ve esnafların da hedef alındığı müdahalede 3 kişi yaralandı.

Erzurum'daki hendek protestosuna polis müdahalesi
 Erzurum Atatürk Üniversitesi öğrencileri, Rojava sınırına hendek kazılmasını protesto etmek amacıyla Mahallebaşı Semti'nde bir araya geldi. Buradan Karayolları mevkisine yürümek isteyen kitlenin önü 200 kadar çevik kuvvet polisi tarafından kesildi. Polisin yürüyüşe izin vermemesi üzerine öğrenciler, BDP Erzurum İl Örgütü önüne geçerek burada basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamanın ardından 5 dakikalık oturma eylemi yapan öğrencilere, polis tazyikli su, biber gazı ve coplarla müdahale etti. Polisin müdahalesine öğrenciler, taş ve sopalarla karşılık verdi. Yaklaşık bir saat süren olaylarda polis esnaf ve gazetecileri de hedef aldı. Gazetecileri tartaklayan polis, BDP
 binasına da tazyikli su sıktı. 

Polisin müdahalesinde 3 kişi çeşitli yerlerinden yaralanırken, öğrencilerin BDP binası önündeki bekleyişi sürüyor. Öğrenciler polis ablukası dağılmayana kadar alanı terk etmeyeceklerini belirtiyor. 

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Vatandaş 5 yıl önce yorumlandı

Bakın arkadaşlar yalan haber yaparak yada haberde yalan cümleler kurarak Allah katında yalancı durumuna düştüğünüzü bunun cezASININDA EBEDİ CEHENNEM OLDUĞUNU HATIRLLATMAK İSTERİM. POLİS TAZYİKLİ SU KULLANDI DOĞRU AMA BİBER GAZI KULLANDI İFADESİ YALAN.. AYRICA O MASKELİ KİŞİLER NEDEN YÜZLERİNİ SAKLIYORLAR TÜRK IRKÇILIĞI YAPAN İNSANLARDAN NE FARKINIZ VAR SİZDE KÜRT IRKÇILIĞI YAPIYORSUNUZ.. NEDEN DAVANIZ İSLAMİ DEĞİL KARDEŞCE YAŞAMAK İÇİN DEĞİL. AYRIŞMAYI NE KADAR SEVİYORSUNUZ.. YAZIK ETMEYİN BAKIN GÜNLERDİR AYLARDIR DAĞDAKİ GENÇLER ÖLMÜYOR ASKERLER ÖLMÜYOR. İLLADA ANALARMI AĞLASIN. İLLADA GENÇLERMİ ÖLSÜN.. İŞÇİ BAYRAMI DENİR SİYASİ SLOGANLAR ATILIR. BEN EVİNE EKMEK PARASI GÖTÜRMENİN DERDİNDE BİRİLERİ BENİM SIRTIMDAN (SENDİKA AĞALARI) GEÇİNİP EMEKÇİLERİN BU BAYRAMINI SİYASİ EMELLERİ İÇİN KUKLLANIYORLAR. BIRAKIN EMEKÇİ KENDİNE AİT BAYRAMI YAŞASIN.. POLİSLE ÇATIŞMAK ZORUNDA KALMASIN. ŞEYH SAİD EFENDİ NE DİYOR.." BENİ BU DALLARDAN ASNANIZA BİR PERVAM YOKTUR. MUHAKKAK MÜCADELEM İSLAM İÇİNDİ Editör = Haberin kaynağı Dicle haber ajansıdır ve olayı birebir yaşayanlar da doğrulamıştır. Kimsenin keyfine göre haber yayınlayamayız. Ayrıca orda toplanma sebepleri Rojava da yaşananları protesto etmekir. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Bizim haber anlayışımız bu bağlamda sizi rahatsız etmişse siz susmaya devam edin. Şeyh Said efendi şunu diyor ayrıca onuda düzeltelim...'' Beni bu Dallarda asmanıza bir pervam yoktur. Muhakkak mücadelem DİN ve ALLAH içindir.'' Unutmayın ki Din ve Allah için halkmızın yanındayız ve bununla gurur duyuyoruz, kimsenin kürdü yada müslümanı değiliz.

0 Kişi beğendi.