Evin sahibi konuştu: İnsanlığımdan utandım

29 Mart 2016 Salı 11:33

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde çekilerek sosyal medyada paylaşılan ve büyük tepki toplayan fotoğrafın çekildiği evin sahibi konuştu: Terbiyesizlik

Evin sahibi konuştu: İnsanlığımdan utandım
Yüksekova’da 13 Mart’ta başlatılan sokağa çıkma yasağı ve çatışmalar sürerken ilçede bir eve giren jandarma, yatak odasına girip fotoğraf çektirdi ve fotoğrafı sosyal medyada paylaştı. Askerin, botlarıyla girdiği yatak odasındaki aynaya rujla, “Aşk Yüksekova’da başka yaşanıyor. Gonyalı Beyşehir” yazdığı fotoğraf büyük tepki toplamıştı.

TERBİYESİZLİK

Söz konusu fotoğrafın çekildiği evin sahibi Yüksekova Belediyespor Sportif Faaliyetler Direktörü Cengiz Uzunköprü skandal fotoğrafla ilgili Yüksekova Haber’e konuştu.

Evinin çarşı merkezinde bulunan bir binanın ikinci katında bulunduğunu belirten Uzunköprü, “O fotoğraf benim evimin yatak odasında çekilmiş. Terbiyesizlik yapmışlar. Evimizin şuan ne durumda olduğunu bilmiyorum. Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet’i aradım, cevap vermedi bana. Benim evimin bulunduğu sokakta hiçbir hendek veya barikat yok. O çirkin yazıyı görünce çok üzüldük. Eşim de olayı nefretle kınıyor. Bu fotoğrafı çeken ve bizim yatak odamıza girerek o yazıyı yazan kişinin annesi babası yok mu? Ayıp değil mi? Demek ki terbiyesiz bir adamdır” dedi.

ÖLÜMLER OLMASIN İSTİYORUZ

Askerlerin evin kapısını kırarak içeri girmiş olabileceklerini belirten Uzunköprü, “Olayı kınıyorum. Bizler ölümlerden yana değiliz. Evin, malın önemi yok. İnsanlar ölmesin istiyoruz ama bu fotoğrafın da izah edilecek hiç bir yanı yok. Ben 52 yaşındayım. 80’li, 90’lı yıllarda da bu ilçede yaşadım. Hiçbir zaman böyle bir durumla karşılaşmadım” dedi.

EVDE ZİYNET EŞYALARI DA VARDI

Özel harekatçıların evde konaklıyor olabileceklerini söyleyen Uzunköprü, “Evde 20-30 yıllık birikimimle aldığım ev eşyalarım ve eşimin 20-30 bin liralık ziynet eşyaları da vardı. Evden ayrılırken eşim ziynet eşyalarını evde unutmuştu. Evimiz şehir merkezinde ve hendeklerin bulunduğu herhangi bir mahallede bulunmadığı için eve bir şey olmaz diye düşündük. Evin akıbeti hakkında şuan bilgi alabileceğimiz kimse yok. Yetkililer cevap vermiyor” dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM

Yasak sürdüğü için ilçeye giremediklerini belirten Uzunköprü, “İlk fırsatta olayla ilgili suç duyurusunda bulunacağım” dedi.


Yorum Gönder