FLAŞ! İşte 2. dalganın gözaltı listesi

19 Nisan 2012 Perşembe 10:48

Türkiye güne 28 Şubat soruşturmasında ikinci dalgayla uyandı. Eş zamanlı 6 ilde çok sayıda adrese baskın düzenlendi. Ayrıntılar...

FLAŞ! İşte 2. dalganın gözaltı listesi
Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin yürüttüğü 28 Şubat Soruşturması kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, dahil olmak üzere 6 ilde arama yapılıyor. İstanbul'da 6 albay ile 1 binbaşı hakkında tutuklama kararı bulunuyor. Oyak sitesinde arama yapılıyor. 


34 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI

2. DALGADA ŞU ANA KADAR 
GÖZALTINA ALINAN İSİMLER


Mustafa Hakan Vural, 
Mehmet Dağcı, 
Bahattin Çelik

2. DALGANIN GÖZALTI KARARI
LİSTESİ;

-Erol Özkasnak (E. Tümgeneral)
-İhsan Tavazar (Albay)
-Veli Seyit (Albay)
-Osman Bülbül (E. Albay)
-Seyfullah Sönmez (E.Albay)
-Bülent Aksaray (E. Albay)
-Reşit Çağın (E. Albay)
-Güneş Kıral (E. Yarbay)
-Bülent Yanaşık (E. Yarbay)

28 şubat soruşturması kapsamında 6'sı muvazzaf asker, 6'sı emekli olmak üzere 12 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı. Kamuoyunda 'Post Modern Darbe' olarak bilinen 28 Şubat'a yönelik soruşturma kapsamında bugün saat 08.30'dan itibaren 6 ilde bazı adreslerde arama başlatıldı.

FEVZİ TÜRKER'İNİN DE EVİ ARANIYOR

Dönemin Jandarma Genel Komutanı emekli Org. Fevzi Türkeri'nin de evi aranıyor. Bazı askeri lojmonlarda da arama yapılıyor.

 DARBENİN İSİM BABASI ÖZKASNAK HAKKINDA GÖZALTI KARARI

Dönemin Genelkurmay Genel Sekreteri Tümgeneral Erol Özkasnak hakkında gözaltı kararı var. Özkasnak'ın Bodrum'daki evi aranıyor.

SİVİL POLİSLERE KAPIYI AÇTI

Özkasnak’ın Yalıkavak Beldesi Gümüşkaya sitesinde jandarma kontrolü altındaki villasında bu sabah 08.00’de arama başlatıldı. Özkasnak’ın evinde olduğu ve gelen sivil polislere kapıyı açarak içeri davet ettiği belirtildi. 

Villanın önüde bekleyen jandarmaların da sivil polislerin gelmesinin ardından, 100 metre uzaklıkta bulunan Gümüşkaya Karakolu’na doğru çekildikleri gözlendi. Gazetecilerin Özkasnak’ın evine yaklaşmasına izin verilmiyor.

Dönemin Genelkurmay Genel Sekreteri olan emekli Tümgeneral Erol Özkasnak, 2000 yılında kadro yetersizliğinden emekli oldu. 28 Şubat'a 'post-modern darbe' tanımlamasını yapan da Özkasnak'tı. 

Özkasnak, emekli olduktan sonra yaptığı açıklamalarda 'Post-modern darbe olmasaydı, 1999 seçimlerinde bu netice alınamazdı' sözleriyle de gündeme gelmişti. Özkasnak ayrıca, "28 Şubat bir kriz yönetimidir. Kriz yönetiminin amacı; savaş veya bir çatışmaya girmeden isteklerinizi karşı tarafa kabul ettirmektir. Bu amaç hasıl oldu, yani kriz yönetimi başarı ile idare edildi" demişti.

 "SİZ SOYTARISINIZ" DEMİŞTİ

  Geçtiğimiz hafta ilk dalgada hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı iddiasıyla evine giden gazetecilere Özkasnak, hareketlerde bulunmuştu: 

"Çekmeyin artık yeter. Siz soytarısınız bu gazetecilik değil soytarılık çıkın gidin başımdan yeter dün çektiniz işte soytarılar sizi"

ÖZKASNAK'IN EVİNDE ARAMA YAPILIYOR


Yorum Gönder