Gül: İntikamı büyük olacak

19 Ekim 2011 Çarşamba 12:41

Cumhurbaşkanı Gül, Çukurca'daki saldırıya ilişkin, "Şunu kimse unutmamalıdır ki bize bu acıyı çektirenler, misliyle çekeceklerdir. " dedi.

Gül: İntikamı büyük olacak
Cumhurbaşkanı Gül, Çukurca'daki saldırıya ilişkin, "Şunu kimse unutmamalıdır ki bize bu acıyı çektirenler, misliyle çekeceklerdir. " dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen 27. İSEDAK toplantısı öncesinde basın mensuplarına Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki saldırıyla ilgili açıklamada bulundu.

Gül, dün ve bugün acılarının büyük olduğunu ifade ederek, hayatını kaybeden asker, polis ve vatandaşlara Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı dileğinde bulundu.

Gül, "Bütün dünya şunu bilmeli ki; Türkiye azimli, kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve bu terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacaktır. Sonuna kadar da bu işi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı, "Türkiye'deki demokratik gelişmeleri eğer terör neticesinde elde ediyoruz zehabına kapılanlar varsa şunu bilmelidirler ki; büyük bir tarihi yanılgı içerisindedirler" şeklinde konuştu.

Gül sözlerine şöyle devam etti:

"Kendi halkımızı kucaklamak, kendi halkımıza şefkat göstermek, kendi halkımızın hak ve hukukunu korumak başka bir şeydir ama teröre karşı asla taviz vermeden, sonuna kadar kararlı bir şekilde mücadele etmekse bizim, hem devletin hem de milletin kararıdır."

"Uzun soluklu bir mücadele"

Bu mücadelenin uzun soluklu bir mücadele olduğunu herkesin bildiğini ifade eden Gül, "Dünyanın başka tarafında da böyle olmuştur. Bu konudaki kararlılığımız kesindir. Türkiye'deki demokratik gelişmeleri eğer 'terör neticesinde elde ediyoruz' zehabına kapılanlar varsa şunu bilmelidirler ki büyük bir tarihi yanılgı içindedirler. Kendi halkımızı kucaklamak, kendi halkımıza şefkat göstermek, kendi halkımızın hak ve hukukunu korumak başka bir şeydir ama teröre karşı asla taviz vermeden mücadele etmek de bizim hem devlet hem de milletin kararıdır. Bir kez daha milletimize rahmet diliyorum, bütün şehitlerimizin başı sağ olsun" ifadesini kullandı.

DİĞER TEPKİLER...

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki saldırıya ilişkin, "Gerçekten üzücü bir olay. Aziz milletimiz, bu saldırıları yapanları mutlaka en şiddetli şekilde cezalandıracaklardır" dedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek de, saldırı ile ilgili olarak, "Bu olaylar ne kadar yürek yakıcı olursa olsun, gelişen şartlar bu çalışmamızı ne kadar zorlaştırırsa zorlaştırsın girdiğimiz bu yoldan dönmek yok" açıklamasında bulundu. 

AA

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Muzaffer Kurdox 7 yıl önce yorumlandı

Gülün devleti Kürd Halkına çektirdiği mi kaldı? Bu soykırımcı zihniyetlerini kınıyorum. Kürd Halkı ölümüne dahi olsa elbette birgün özgürlüğüne kavuşacaktır. ......

0 Kişi beğendi.