Gülen'den 'Orta yere' taziye mesajı!

31 Aralık 2011 Cumartesi 22:57

Fethullah Gülen, Türk savaş uçaklarının bombardımanı sonucu 35 sivilin öldürülmesi olayı sonrası bir taziye mesajı yayınladı...

Gülen'den 'Orta yere' taziye mesajı!
Türkiye'nin devletler muvazenesinde denge unsuru olmaya yürüdüğü ve ikbal yıldızının parlayacağına dair ümitlerin yeşerdiği bir süreçte 35 vatandaşımızın terörist zannıyla elim bir şekilde vefatını teessürle öğrendim. Yetkili makamların olayın ört bas edilmemesi için verdiği teminat ve hadisenin yargıya intikali teselli edicidir.

Bütün güvenlik birimlerinin terörle mücadelede topyekûn mücadele ettiği ve şekâvete aman verilmediği bir dönemde bu ahengi baltalamak isteyen odaklar boş durmuyor; türlü provokasyonlarla yeni anayasa hazırlıklarını ve açılımları da sabote etmeye çalışıyorlar.

Bugüne kadar nice elim hadisede sağduyusunu kaybetmemiş, birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin heveslerini temkin ve dengesiyle kursaklarında bırakmış olan ülkemiz insanının, bu kritik süreci de Allah'ın inayetiyle vifak ve ittifakı koruyarak atlatacağına ümidimiz tamdır.

Yeri geldiğinde askerimizle birlikte teröre karşı mücadele eden korucu vatandaşlarımızın mukim olduğu Ortasu Köyü'nün vatanperver halkının acısını istismardan geri durmayanların, vatan evladını birbirine kırdırtmak ve akan kanın üzerine kendi saltanatlarını kurmaya çalışmaktan vazgeçmeyeceği hiçbir zaman göz ardı edilmemelidir.

Hadisede elim bir şekilde vefat eden 35 vatandaşımıza, kardeşimize, evladımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet diler, kederli aileleriyle yakınlarına başsağlığı ve sabr-ı cemil niyaz ederim.

M. Fethullah Gülen

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 7

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

rengi 7 yıl önce yorumlandı

YA BU FETULLAYIDA SİTEYE TAŞIDINIZYA HELAL SİZE YA ADAM ZATEN KİN KUSUYOR.HABERLERİNİ SİTEYE TAŞIMAYIN BUNUN.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

hamza 7 yıl önce yorumlandı

şimdi bu adam güya dini lider mi adama bak ya sözde taziye mesajı yayınlıyor ondada içindeki ırkçılığı katmadan duramıyor orada 35 kişi katledilmiş adam diyor yok korucuymuşlar yok vatanpervermişler bu ülkede vatanperver olmayan kim senin tabirinle hocaefendi. orada 35 tane korucu olmasada 35 tane bdp yöneticisi olsaydı herhalde taziye mesajın değişirdi belkide hiç yayınlamayacaktın. adamın bir diğer mesajıda kürtleri kendi kafasına göre bölmek bunun için o kutsal taziye mesajını bile kulanıyor. ama onlar korucuda olsa bizim kardeşlerimizdir ve bunun en büyük hesabınıda biz soracaz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Muzaffer Kurdox 7 yıl önce yorumlandı

Öncelikle Kürdistan Halkının başı sağ olsun. Kürd Milleti kendi topraklarındadır ve özgürlüğü için sonuna kadar mücadele edecektir. Bunun için dindarından ateistine kadar (Hüseyin Çelik gibi birkaç tane ..... dışında) bu kutsal insanlık davasına bağlıdır. Kürd Milleti kendini ve bu canileri biraz tanımıştır, özgürlük ve bağımsızlığına yürüyor. Bu da bu cani zihniyetin organiyasyonu olan Türk Devleti ve asalaklarına batıyor. Kürd Milletinin özgürlüğünü engellemek için asıl kendileri Yahudilere sığınarak ve anlaşarak iç kamoyuna da Kürdleri Yahudi işbirlikçiliğiyle suçlayıp bunun propagandasını yaparak Kuzey-Kürdistanın bağımsızlığını engelemeye çalışıyorlar. Bunun organizatörü turancı, gerçek islam düşmanı ....... Fetullah Gülendir, uygulayıcısı da MHP zihniyetli AKP-Devletidir. Allah Kürd Milletine bir an önce özgürlüğü müjdelesin. Amin.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Erkan Arslan 7 yıl önce yorumlandı

Pensilvanya Mehdisi Fetullah Gülen halen vatan millet sakarya edebiytı yapıyor.Dikkat ediniz Kürt kelimesini kullanmaktan çekiniyor! Bu Cemaat, uluslararası kapitalist mihrakların ve derin devletin hizmetindedir! Devletin Kürtlere karşı verdiği psikolojik savaşta, tüm yayın kuruluşlarıyla birlikte devletin hizmetindedirler.Yazarları da psikolojik savaşın apoletsiz subaylarıdırlar! İdeolojik olarakta Türkçü ve Turancıdırlar.Bunların Türklüğü İslami kimliklerinden önce gelir.Ben bu cemaate "Neo Turancı" Yani,yeni Turancılar diyorum.MHP'nin elinde en büyük siyasi koz olan "Türk Milliyetçiliği" politikasını, AKP ile birlikte aldılar.MHP'nin feveranı bu siyasi kozunu kaptırmasındandır! Bunların izinden giden Kürtlere bin defa yazıklar olsun! Boşuna dememişler ağacı içindeki kurdu kemirir diye.Milletvekillikleri sona erince Kürtlüklerini hatırlarlar! Fetullah'ın kendisi salya sümük ağlıyarak Kürtlere bedua ediyordu şimdi de utanmadan taziye gönderiyor ve taziye mesajında bile devletçidir!...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

sebahattin çakmak 7 yıl önce yorumlandı

kürtleri kuşatın kimyasal silahlarla yok edin diye fetva veren sen değilmiydin .....

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

İrfan Keskin 7 yıl önce yorumlandı

Gülen'in gerçek yüzünü tanımak istiyorsanız onun Youtubedeki Kürt hareketi ile ilgili yaptığı bedduayı ve katliam fetvasını anlatan videosunu izleyin.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Reber 7 yıl önce yorumlandı

O kadar ırkçı ve faşist birisin ki ağzına Kürd kelimesini almamak için tüm gayretlerini göstermiş.Vatanperver halkımız diyor ve AKP-TSK katliamlarına onay verirken ''Bütün güvenlik birimlerinin terörle mücadele ettiği ve şekavete aman verilmediği bir dönemde .. '' diyor. Ve hala onun peşinden giden Kürdlerimiz bunun gerçek yüzünü göremiyor.Buna yanıyorum.

0 Kişi beğendi.