Hakkari belediye eşbaşkanları gözaltına alındı

20 Ağustos 2015 Perşembe 16:24

3 gün önce evlerine baskın yapılan ve bugün ifade vermek için adliyeye giden Hakkari Belediyesi Eş Başkanları Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi gözaltına alındı.

Hakkari belediye eşbaşkanları gözaltına alındı
 17 Ağustos Pazartesi gün Hakkari’nin değişik mahallelerinde yapılan baskında evleri aranan Hakkari Belediyesi Eş Başkanları Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi, ifade vermek için gittikleri Hakkari Cumhuriyet Savcılığında ifadeleri alınmadan emniyet müdürlüğüne götürüldüler.

Bugün öğle saatlerinde avukatları ile adliyeye giden belediye eş başkanları savcılığa ifade vermeyi beklerken, beklenmedik bir şekilde parmak izlerinin alınması ve emniyetteki ifade işlemleri için gözaltına alınarak il emniyet müdürlüğüne götürüldüler.

Aralarında parti yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve belediye çalışanlarının da bulunduğu çok sayıda kişi Hakkari adliyesi önünde bir araya gelirken, polisin adliye önünde çok sayıda zırhlı araç ile güvenlik önlemi alması dikkat çekti.

Hakkari adliyesi önünde bekleyen İHD Hakkari Şubesi Başkanı İsmail Akbulut, eş başkanların parmak izlerinin alınması için emniyete götürüldüğünü açıkladı.

Bunun  üzerine adliye önünde bekleyen grup dağıldı.

Eş başkanların hastanede yapılacak sağlık kontrollerinin ardından emniyetteki işlemlerinin bitirilmesi ile Hakkari adliyesine getirilmesi bekleniyor.  

Öte yandan 17 Ağustos’ta Hakkari Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla aynı operasyon kapsamında DBP İl Eş Başkanı Musa Çiftçi, HDP İl Eş Başkanı Rahmi Temel, Kent Konseyi Eş Sözcüsü Perihan Kahraman ve parti yöneticilerinin de evlerinin bulunduğu çok sayıda kişinin evine baskın yapılmış baskında iki kişi gözaltına alınmıştı. 

Gözaltındaki iki kişinin emniyetteki işlemlerinin ise devam ettiği öğrenildi. 

1-20150820161350.jpg

YÜKSEKOVA HABER

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder