HDP Erzurum Milletvekili Adayları Yakutiye'de Coşkuyla Karşılandı.

02 Mayıs 2015 Cumartesi 14:20

7 Haziran tarihinde yapılacak genel seçimlere yaklaşılırken HDP Erzurum milletvekili adayları Seher Akçınar Bayar, Şiyar Arslan , Dilin Bingöl ve Sebahat Işıklı, DBP ve HDP yöneticileriyle birlikte merkez Yakutiye ilçesi Gaziler Mahallesi'nde halkla bir araya geldi.

HDP Erzurum Milletvekili Adayları Yakutiye'de Coşkuyla Karşılandı.
 HDP Erzurum milletvekili adayları  Seher Akçınar Bayar, Şiyar Arslan , Dilin Bingöl ve Sebahat Işıklı, DBP ve HDP yöneticileriyle birlikte merkez Yakutiye ilçesi Gaziler Mahallesi'nde halkla bir araya geldi. 

Adaylar yüzlerce yurttaş tarafından mahalle girişinde "Bizler HDP bizler Meclis'e" sloganları ve HDP bayrakları ile karşılandı. Yurttaşlar yoğun ilgi gösterdikleri adaylarla fotoğraf çekebilmek için adeta kuyruğa girdi. Bir yurttaşın evine gelmesi konusunda yoğun ısrarı üzerine adaylar, yurttaşın evine konuk oldu. Evde yapılan sohbet sırasında konuşan Milletvekili Adayı Seher Akçınar Bayar, AKP'nin din maskesi adı altında 13 yıllık iktidarı döneminde halkı sömürdüğüne vurgu yaparak, eşit ve sosyal bir düzenin sağlanması için HDP'nin alternatif parti olduğunu dile getirdi. 

Halkın sandıkta AKP'ye tokat vuracağını dile getiren Bayar, "AKP, 13 yıllık iktidarı boyunca halkı din maskesi adı altında sömürdü. Engellenememesi halinde yine buna devam edecek ki, HDP bunu önleyecektir halkın sayesinde. Eşit, sosyal bir düzenin sağlanmasının tek yolu HDP'den geçer. HDP sistem partilerine karşı tek alternatiftir" ifadelerini kullandı.

        


HDP Milletvekili Şiyar Arslan ise AKP'nin halktan en temel haklarını bile esirgendiği üzerinde durup, temel hakların AKP tarafından sosyal yardım adı altında halk muhtaç haline getirilerek ancak verildiğini ifade etti. "Bu düzen HDP ile son bulacak" diyen Arslan, şunları söyledi: "AKP vatandaşı sürekli kendisine muhtaç ettirme peşinde. Vatandaşın en temel hakkını bile ona çok görmektedir. Vatandaşın en temel haklarında olan sosyal güvence, sağlık, eğitim ve çocuk parası konusunda AKP bunu asgari düzeyde vatandaşa sağlattırarak kendi cebinden veriyormuş gibi bir hava yaratıyor. Bu düzen halkın da desteğiyle bu dönem son bulacak." 

Halk toplantısı yapılan konuşmalar ve sohbetler ile son buldu.


Yorum Gönder