HDP milletvekili Murat Bozlak hayatını kaybetti.

05 Ocak 2015 Pazartesi 13:43

HDP Adana Milletvekili Murat Bozlak tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

HDP milletvekili Murat Bozlak hayatını kaybetti.
 HDP Adana Milletvekili, eski HADEP Genel Başkanı Murat Bozlak, kanser tedavisi gördüğü Ankara ’daki Güven Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

HDP tarafından yapılan yazılı açıklama, "Uzun süredir kanser tedavisi gören Adana Milletvekilimiz, eski HADEP Genel Başkanı Sayın Murat Bozlak, bu akşam saat 19.50’de Ankara’daki Güven Hastanesi’nde ne yazık ki yaşam mücadelesini kaybetmiştir. Milletvekilimize Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve tüm partililerimize, halkımıza başsağlığı diliyoruz" denildi.

Murat Bozlak

30 Aralık 1952’de Ankara Şereflikoçhisar’ın Aktaş köyünde doğan Bozlak, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirerek avukat oldu.

SODEP, SHP, Halkın Emek Partisi (HEP), Demokrasi Partisi (DEP) Kurucu üyeliğinde; Halkın Demokrasi Partisi (HADEP)’in Kurucu Üyeliği ve Genel Başkanlığında bulundu.CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TAZİYE TELEFONU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Milletvekili Murat Bozlak'ın vefatı nedeniyle eşini telefonla arayarak taziyede bulundu.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu akşam önce Murat Bozlak'ın eşi ve oğluyla, ardından da HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile telefonda görüştü. Erdoğan'ın, Bozlak'a rahmet, merhumun ailesine ve HDP'ye de sabır ve başsağlığı dileğinde bulunduğu öğrenildi .Yorum Gönder