HDP'nin Meclis Başkanı Adayı FIRAT oldu.

24 Haziran 2015 Çarşamba 14:37

Meclis Başkanlığı için adaylığı kesinleşen AKP kurucularından HDP Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, diğer parti gruplarından da destek beklediğini söyledi.

HDP'nin Meclis Başkanı Adayı FIRAT oldu.
 HDP'li Dengir Mir Mehmer Fırat, Meclis Başkanlığı için peşin görüşlü olmamak gerektiğini belirterek, “Bütün grupları ziyaret ederek destek isteyeceğim. Olur veya olmaz, bilemiyorum. Hiç kimsenin bir tahminde bulunabilmesi mümkün değil. Hakkımızda hayırlısı ne ise o olacaktır” dedi.

Diğer partilerden tepki görmeyeceğini söyleyen Fırat duygusal davranacak AKP milletvekillerinin olacağını ve onlardan tepkiler gelebileceğini söyledi, “Bana tepki gösterenler de gerçek AK Partililer olmayacaktır” diye konuştu. ‘Erdoğan ile bir araya geldiğinizde kişisel anlamda bir tepki bekliyor musunuz?’ sorusuna Fırat, “Orada bir makamı temsil ediyorsunuz. Siyasetin gerekleri ne ise o şekilde davranmak gerekir. Tahmin ediyorum Cumhurbaşkanı da kişisel duygularını bir kenara atabilecek olgunluktadır. Biz de kişiselleştirmeden bir görüşme yapabiliriz” yanıtını verdi.

Yorum Gönder