HPG 'Türkün gücünü göreceksiniz' diyen özel harekat polisini alıkoydu

09 Eylül 2015 Çarşamba 23:24

HPG, Yüksekova'da havalimanın şantiyesini basıp Kürt işçileri yere yatırarak, hareket eden birliğin sorumlusu Özel Harekat Başkomiseri Ersin Demirel'in alıkonulduğunu duyurdu.

HPG 'Türkün gücünü göreceksiniz' diyen özel harekat polisini alıkoydu
 Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Selahattin Eyyubi Havalimanı'nın kuzeyinde özel bir şantiyeye özel harekat polisleri tarafından yapılan baskında aralarında çocuk ve yaşlıların da bulunduğu 52 Kürt işçiyi, arkadan kelepçelenerek yere yatırıp hakaretlerde bulunan Özel Harekat Başkomiseri Ersin Demirel, HPG'liler tarafından alıkonuldu.

HPG tarafından yapılan yazılı açıklamada, 8 Ağustos günü yapılan bir operasyonla şantiyede halkı yere yatırarak, hareket eden birliğin sorumlusu olan ve ilgili konuşmayı yapan Özel Harekat Başkomiseri Ersin Demirel'in 19 Ağustos'ta alıkonulduğu belirtildi. 

Yapılan baskında işçilere yönelik hakaret ve işkence görüntülerini içeren video, ajansımız tarafından "Bu devlet işte bunu yaptı" haber başlığı ile duyurulmuştu. 

Görüntülerdeki özel harekat polisi yere yatırılan işçilere, "Türkiye Cumhuriyeti devletinin gücünü göreceksiniz. Hepinizi tanıyorum ben. Kim ki hainlik yapacak, kim ki ihanet ediyor, karşılığını görecek. Ne yaptı ulan size devlet? Ne yaptı devlet? Hepiniz karşılığını göreceksiniz.Türk'ün gücünü göreceksiniz" şeklinde hakaretlerde bulunmuştu.

DİHA

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder