Hüseyin Çelik'ten 'Terörist Vali' İtirafı...

03 Temmuz 2012 Salı 03:06

İlk defa burada söylüyorum. Dönemin emniyet müdürü bana 'Sayın hocam ne diyeceğimi şaşırmış vaziyetteyim, sizin odanıza bombayı vali koydurdu' dedi. Türkiye bunları yaşadı. Dolayısıyla terörün nereden çıkacağı, nereden geleceği belli olmayan bir tarafı var” diyerek devletin her kademesinin, her kurumunun ve bu kurumlarda görev yapan yöneticilerinin bulaştığı kirliliği gözler önüne serdi.

Hüseyin Çelik'ten 'Terörist Vali' İtirafı...
Bir toplantı için gittiği Konya’da basın mensuplarıyla bir araya gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik yaptığı açıklama ile devlet terörünü açıkça gözler önüne serdi.

Özellikle geçmişte herkesi kolayca “terörist” ilan eden TC’nin en büyük kontra-terör olduğunu ısrarla vurgulayanların ortaya koyduğu bunca somut veri varken Hüseyin Çelik’in itirafı basit kalır belki. Ama bir Çelik'in bunu açıkça itiraf etmesi çok önemlidir ve devletin terörist yüzünü göstermesi bakımından aydınlatıcıdır.

Hüseyin Çelik, “Geçmişte başarılı olamamamızın temel sebeplerinden biri; devlet içerisindeki çeteleşmeler... Devlet gücünü kullanarak illegal faaliyetler yapan terör mekanizmaları. Bugün Ergenekon olarak karşımızda. Kimin eli kimin cebinde belli değildi. 1995'de benim üniversitemdeki odama bomba konuldu. Yiyecek ekmeğimiz vardı, bir şey olmadı. Günlerce ben kriminal laboratuvarını aradım, 'ne oldu' diye. En sonunda yetkililer 'Boşuna üstüne gitme zarar görürsün' dediler. Nedir bunun adı? Siz bunu nasıl izah ediyorsunuz? İlk defa burada söylüyorum. Dönemin emniyet müdürü bana 'Sayın hocam ne diyeceğimi şaşırmış vaziyetteyim, sizin odanıza bombayı vali koydurdu' dedi. Türkiye bunları yaşadı. Dolayısıyla terörün nereden çıkacağı, nereden geleceği belli olmayan bir tarafı var” diyerek devletin her kademesinin, her kurumunun ve bu kurumlarda görev yapan yöneticilerinin bulaştığı kirliliği gözler önüne serdi.

Çelik, bilinen bir gerçeğin sadece küçük bir kısmını(o da kendisiyle ilgili olan kısmını) dillendirdi. Çelik ve diğer yetkililer, devletin halka karşı işlediği binlerce terör eylemi konusunda da bu kadar açık oldukları zaman gerçek anlamda demokrasiye geçiş için yolların açıldığından söz edilebilir.

Çelik, gazetecilerin “kim bu Vali” sorularına ise yanıt vermedi ancak, ''İnternete girerseniz çok rahat bulursunuz'' dedi.

Hüseyin Çelik: 1995\'te odama bombayı Vali koydutturdu


Haber - Yorum

Yorum Gönder