İstanbul'da çatışma, 3 ölü

10 Ağustos 2015 Pazartesi 11:52

İstanbul Sultanbeyli’de sabah saatlerinde silahlı saldırıda bulundukları belirtilen 2 kişinin çıkan çatışmada öldürüldüğü kaydedildi. Çatışmada ayrıca bir polisin de hayatını kaybetti.

İstanbul'da çatışma, 3 ölü

İstanbul Sultanbeyli’de bulunan Fatih Polis Merkezi’ne dün gece kimliği belirsiz kişilerce bombalı araçla gerçekleştirilen eylemin ardından, sabah saatlerinde de olay yeri incelemesi yapan ekiplere açılan ateş sonrası yaşanan çatışmada 2 kişi hayatını kaybetti.

Yaşanan çatışmada ağır yaralanan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürü Beyazıt Çeken de kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Fatih Polis Merkezi’ne düzenlenen bombalı araç saldırısında ise 3 polis, 7 sivil yaralanmıştı.

Bu ilk saldırının ardından ırkçı gruplar tarafından saldırıda bulunulan HDP İlçe Örgütü’nün kapısı kırılarak, içerideki eşyalar tahrip edildi.

Saldırının aralarında sabah saatlerinde parti binasına gelen HDP yöneticileri de binayı ablukaya alan polisler tarafından içeri sokulmadı. Duruma tepki gösteren partililer, kimliklerini polise teslim ettikten sonra içeri alındı.
HDP İlçe Eş Başkanı Rüstem Kandilci, binanın tamamen tahrip edildiğini ve gün içerisinde yapacakları basın açıklaması ile saldırıyı protesto edeceklerini söyledi.

DİHA

Yorum Gönder