İşte Yalandan Kardeşliğin Göstergesi

02 Ocak 2012 Pazartesi 10:33

Uludere’deki hava bombardımanında 35 kişinin hayatını kaybetmesi büyük şehirlerin meydanlarında düzenlenen yılbaşı eğlence programlarına engel olmadı.

İşte Yalandan Kardeşliğin Göstergesi

Türkiye yeni yıla Şırnak’ın Uludere İlçesi’nde 35 kişinin hayatını kaybettiği trajik olayın acısıyla girdi. Ancak bu üzücü olay Türkiye’nin pekçok ilinde planlanan yılbaşı eğlence programlarını iptal ettirmedi.

Yeni yıl yurt genelinde düzenlenen çeşitli eğlencelerle kutlandı. İstanbullular, 2012 yılına Taksim ve Nişantaşı’nda eğlenerek coşku içinde girdi. Aralıklarla yağışın olduğu kentte, yılbaşı için özel olarak ışıklandırılan Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi, akşam saatlerinden itibaren yoğunlaşmaya başladı. Saatler gece yarısına doğru ilerledikçe hafta sonu kalabalığına yılbaşı yoğunluğu da eklendi. Özellikle İstiklal Caddesi’ndeki eğlence mekânları tamamen doldu.

Nişantaşı’nda lazer şov Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi de yılbaşı dolayısıyla ışıklandırılarak süslendi. Boydan boya kırmızı halı serilen Abdi İpekçi Caddesi’nde oluşturulan platformda DJ performansları sergilenirken, kutlamaya katılanlar müzik eşliğinde dans ederek, yeni yıl coşkusunu yaşadı.

Işık ve lazer şovları düzenlenen, konfeti ve yapay kar yağdırılan Nişantaşı’nda yeni yıla girilirken havai fişek gösterisi de yapıldı.

Kutlamalara katılanlar, yağmur sırasında şemsiyelerin yardımıyla ıslanmamaya çalıştı, kimi gençler ise yağmura aldırış etmeden dans ederek eğlendi. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sargül’ün geri sayım yaptırarak hareketlendirdiği kalabalık, yeni yıla şarkılar söyleyerek girdi.

Ankaralılar Kızılay'da

Beşiktaş, Nişantaşı, Bakırköy, Kadıköy ve Taksim’de beş bin polis görev yaptı. Sadece Beyoğlu İstiklal Caddesi ve çevresinde iki bin 500 polis görev aldı. Noel Baba, ayakkabı boyacısı, çöpçü ve simitçi kılığındaki polisler çevreyi gözetledi. Ankaralılar ise yeni yıla geçen yıllarda olduğu gibi Güvenpark’taki kutlamalarla girdi. Kızılay’a gelen başkentliler, saatler gece yarısına yaklaştığında Güvenpark çevresinde toplandı. Yeni yılın ilk dakikasıyla birlikte havai fişekler atan başkentliler, 2012’ye birbirlerine sarılarak ve halay çekerek girdi.

Sertap Erener coşturdu

Yılbaşı gecesi Muğla’nın Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi turistik ilçelerinde renkli görüntülere sahne oldu. Şehir meydanlarında yapılan kutlamalar, soğuğa rağmen coşkulu geçti. Sertap Erener Bodrum İskele Meydanı’nda konser verdi.
(Taraf)

Yorum Gönder