Kaçırılan Gemi'deki eylemci öldürüldü!

12 Kasım 2011 Cumartesi 00:32

Kartepe adlı deniz otobüsünü kaçıran eylemci düzenlenen operasyonda öldürüldü. Gemi personeli ve yolcuların sağlık durumu iyi.

Kaçırılan Gemi'deki eylemci öldürüldü!

PKK'lı olduğunu söyleyen bir kişi , dün akşam İzmit-Karamürsel arasında sefer yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait “Kartepe” adlı deniz otobüsünü silah ve bomba tehdidiyle kaçırdı. Kaptan köşkünde mürettebatı rehin alan eylemci idaresindeki, gemi Marmara Denizi’nde daireler çizdikten sonra yakıtı bitince İstanbul Silivri açıklarında demirledi. Güvenlik güçlerinin teslim olması konusunda yapılan uyarılar eylemci tarafından dikkate alınmadı. Bunun üzerine saat 05.35’de tüm güvenlik birimlerinin düzenlediği ortak operasyonda eylemci ölü olarak gele geçirilirken yolcu ve mürettebat da sağ olarak kurtarıldı.

VALİ'DEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait Kartepe isimli Deniz Otobüsünü kaçıran ve 1 kişinim ölü olarak ele geçirildiğini söyledi. Vali Mutlu operasyon aşaması ile ilgili şu bilgileri verdi:

"Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait Kartepe isimli deniz otobüsünün bir eylemci tarafından kaçırılması ile ilgili olarak bügün sabah saat 05.35’te güvenlik birimlerimizin ortak operasyonuyla, başarılı bir operasyon yapıldı ve eylemci ölü olarak ele geçirildi.

Bu eylemle ilgili olarak İstanbul deniz liman sahasında kaçırılan deniz aracının girdiği andan itibaren bütün ilgili birimlerimiz güvenlik teşkilatlarımız ciddi bir koordinasyon içerisinde geminin harekini takip etti ve eylemci ile ilgili olarak, sayısı, kimliği, gerçekleştirmek istediği eylemin yöntemi, bomba düzeni ile ilgili olarak çok yoğun bir araştırma ve koordinasyon yürüttü. Valilik Kriz Merkezinde tüm bilgiler titizlikle incelendi ve eylemcinin teslim olması noktasında beklentiler sürdürülürken, yapılacak çalışmalar da çok dikkatli bir şekilde hazırlandı.

PERSONEL VE YOLCULARIN DURUMU İYİ

Vali Mutlu "Silivri açıklarında geminin demirlediği andan itibarın operasyon çevçevesinde saat 05.35 itibarı ile bu operasyonun gerçekleştirilmesi için karar verildi ve çok kısa bir süre sonra gemiye çıkılarak eylemci ölü olarak ele geçirildi.. Yolcular ve mürettebatla ilgili en ufak bir problem yoktur. Adli makamlar bilgilendirildi ve onlarında bu noktadan sonra yapılacak işlemler koordineli şekilde takip edilecektir" diye konuştu.

"ÜZERİNDEN DÜZENEK ÇIKTI AMA

Mutlu "Şahsin kimlik bilgilerinin tesbitini sürdürüyoruz ancak zaman zaman alınan bilgilerle ilgili kimliğine yönelik bilgilerde farklı kimliklere ulaştık. Eylemcinin üzerinde bir düzenek mevcut. Kablolar, tertibat vardır. Ancak uzmanların yapacağı inceleme sonucu nasıl bir düzenek olduğu anlaşılacak. Çatışma operasyonu gerçekleştiren ortak bir operasyon düzenlendi. Tüm güvenlikle ilgili birimlerimiz görev aldı" dedi.

YOLCULAR TAHLİYE EDİLDİ

Silivri'de operasyon düzenlenen "Kartepe" adlı deniz otobüsündeki yolcular, sahil güvenlik botlarına bindirilerek tahliye edildi.

Ajanslar

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

anonim 7 yıl önce yorumlandı

biraz heyecan olsun diye tek başına iki şurup şişesi ve 2 metre kabloyla hiçbir örgüt bağı olmadığı halde bir ülkenin bütün organlarını 12 saat boyunca meşgul eden birini başka türlü nasıl topluma anlatabilirlerdi ki..elbet yalancı ilahlarının yeni bir senaryo yazıp maktülün başucuna suçaleti bırakması gerekti.

0 Kişi beğendi.