Karaman'da 45 Erkek Öğrenciye Tecavüz İddiası Gündemi Sarstı

15 Mart 2016 Salı 14:05

Karaman'da bir öğretmenin tarikat evlerinde en az 45 erkek öğrenciye tecavüz ettiği iddia edildi. Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'ne (KAİMDER) yakın kişilerin kiraladığı evlerde kaldıkları öne sürülen 9 ve 10 yaşlarında bulunan öğrencilere tecavüz eden öğretmen ise tutuklandı.

Karaman'da 45 Erkek Öğrenciye Tecavüz İddiası Gündemi Sarstı

Karaman’da tecavüz iddiası gündeme bomba gibi düştü. Karaman Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'ne yakın kişilerin kiraladığı evlerde kalan çocuklara ders veren bir öğretmenin 8 çocuğa tecavüz ettiği iddiası gündemi sarstı. BirGün gazetesinin haberine göre korkunç olay Karaman’da yaşandı.

İddiaya göre; Karaman’da yaşayan ve merkezde görev yapan Eğitim Bir Sen üyesi sınıf öğretmeni M.B, Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'ne yakın kişilerin kiraladığı evlere giderek, o evlerde kalan çocuklara ders veriyordu.

Fakat M.B, özel ders için gittiği bu evlerde çocuklara tecavüz etti. Olay, çocuklardan birinin durumu ailesine anlatmasıyla ortaya çıktı. Yapılan şikayet üzerine öğretmen M.B, 4 Mart günü görev yaptığı okula gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Savcılıkta ifadesi alınan öğretmen M.B. çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tarikat evlerinde yaşanan bu korkunç olay sonrası, savcılık dava dosyası hakkında gizlilik kararı aldı. Tutuklanan sınıf öğretmeni M.B’nin yerine ise okulda başka bir öğretmen görevlendirildi. Öğrenciler ise aileleriyle birlikte Karaman Devlet Hastanesi’ne giderek tecavüzü belgeledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu; “"Öğretmenin tutuklandığı bilgisi doğru. Ancak gizlilik kararı bulunan dosya hakkında detaylı bilgi vermem doğru olmaz. İddia ve detayları araştırmak için idari soruşturma başlattık" değerlendirmelerinde bulundu.

OLAY HERKESİ ŞOKE ETTİ

Konuyla ilgili DHA’nın haberinde ise, gözler vakıf ve derneklerin kurs ve etüt adı altında açtığı evlere çevrildi. Konuyla ilgili DHA’ya konuşan Karaman Valisi Murat Koca, olayla ilgili soruşturmanın adli mercilerle yürütüldüğünü ve dava hakkında gizlilik kararı olduğunu, olayın adli vaka olduğu içinde Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklama yapılmasının daha doğru olduğunu söyledi.

Eğitim Bir Sen Şubesi yetkilileri konuyla ilgili büyük üzüntü duyduklarını ancak bir kişi yüzünden camialarının suçlanmaması gerektiği kaydetti.

Sosyal medyada adı geçen vakıf ve derneklerden Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'nin (KAİMDER) Başkanı Mehmet Sarı, kendilerine bağlı herhangi bir yurt ve ev olmadığını söyledi. Mehmet Sardı, "Adı geçen Muammer B.'nin bizde herhangi bir üyeliği ya da kaydı yoktur. Bizim yurt ya da evle işimiz yok. Biz imam hatip okullarıyla irtibatlıyız' dedi.

Birgün/ DHA

Yorum Gönder