Kavakçı: 28 Şubat benim için bitmedi!‎

05 Mart 2012 Pazartesi 09:36

Başörtülü olarak Meclis'te yemin etmek istediği için milletvekilliği düşürülen Merve Kavakçı İslam 28 Şubat sürecinde yaşadığı sıkıntıları canlı yayında anlattı. 28 Şubat sürecinin kendisi için hala devam ettiğini belirten Kavakçı "28 Şubat benim için bitmedi, canlı şekilde sürüyor." dedi.

Kavakçı: 28 Şubat benim için bitmedi!‎
28 Şubat sürecinde milletvekilini düşürülen Merve Kavakçı İslam, Habertürk kanalında yayınlanan Basın Kulübü programına konuk olarak Nihal Bengisu Karaca, Belkıs Kılıçkaya, Selçuk Tepeli ve Ceyda Karan'ın sorularını yanıtladı.

BAŞÖRTÜLÜ KIZLARIN RUHLARI YAVAŞ YAVAŞ ZEHİRLENDİ
Türkiye'de başörtüsü sorununun devam ettiğini ifade eden Kavakçı, yazdığı kitabında bu soruna da değindiğini ifade ederek, 28 Şubat sürecinde kurulan ikna odaları hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başörtülü kızların ruhlarının zehirlendiğini kaydeden Kavakçı 'Son çalışmamda ikna odalarını gaz odalarına benzettim. Bu kızların ruhları yavaş yavaş zehirlendi. O odalarda ikna ederek başlarının açtırılması. Kimi zaman erkekler tarafından saçlarının okşanmaları. İkna odalarında bedeni kurtarmak adına ruhlar yakıldı.'' dedi.

28 ŞUBAT SÜRECİ BENİM İÇİN DEVAM EDİYOR

Başörtüsü yasağının Türkiye'de 30 yıldır devam ettiğini ifade eden Merve Kavakçı İslam '28 Şubat benim için bitmedi, canlı şekilde sürüyor. Ak Parti ve Refah Partisi mukayesesini doğru bulmuyorum. Türkiye demokratikleşme açısından biraz yol kat etti. Başörtüsü yasağı benimle başlayıp bitmedi. Bunun 30 yıllık bir geçmişi var. Dindar kesimler baş örtüsü yasağına sessiz kaldılar. Öğrenciler için bunun kaldırılması bu özgürlüğün verildiğine inanmıyorum. Bir çok yasağın kalktığı üniversitelerde başörtülü öğrencilere psikolojik baskın yapılıyor. Bu nedenle başörtülü kadınlar için 28 Şubat dönemi devam ediyor. 'şeklinde konuştu.

Yorum Gönder