Kurtulmuş: OHAL 90 gün süreyle uzatılacak

03 Ekim 2016 Pazartesi 17:48

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “OHAL 19 Ekim’den itibaren 90 gün süreyle uzatılacak” dedi

Kurtulmuş: OHAL 90 gün süreyle uzatılacak
 Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantı, saat 14.25'te başladı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, toplantı devam ederken kameralar karşısına geçti.

Olağanüstü halin uzatılmasına ilişkin beklenen açıklamayı yapan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu'nda olağanüstü halin 90 gün süreyle uzatılmasına karar verildiği söyledi. Kurtulmuş'un yaptığı açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

FETÖ'nün başındaki kişinin Türkiye'ye iadesiyle ilgili olarak Amerikan makamlarının üzerine düşeni yapması için gerekli girişimler yapılıyor. Bu karar Amerikan yargısı tarafından verilene kadar bu kişinin tutuklanmasını talep ediyoruz. Gönderilen dosya buna ilişkin bir taleptir. Bu başvurunun en kısa zamanda karşılanacağını ve adımların atılacağını ümit ediyoruz.

Fırat Kalkanı operasyonu Suriye'nin bütünlüğünün korunması, Türkiye topraklarının başta DAEŞ olmak üzere terör örgütlerini saldırılarından korunması ve terör koridoru oluşmasını engellemek için yapılan operasyondur. Bu özellikle DAEŞ ile ilgili bir mücadeledir. Bu bölgenin güvenli bir bölge haline gelmesi öncelikli hedeflerimizdendir. Operasyon kararlılıkla sürecektir.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder