Mahallede HDP bayrağı asanlara ülkücü saldırı

06 Mayıs 2015 Çarşamba 14:30

Erzurum'da HDP'nin bayraklarını indiren ırkçı bir grup, ardından Kürt öğrencilerin kaldığı evlerin camlarını kırdı. Polisin seyirci kaldığı olayların ardından 12 Kürt öğrenci gözaltına alındı.

Mahallede HDP bayrağı asanlara ülkücü saldırı
 Erzurum'un merkez Palandöken ilçesine bağlı Telsizler semtinde akşam saatlerinde HDP'nin 3 gün önce astığı bayrakları indiren ırkçı grup ile bölgede ikamet eden Kürt öğrenciler arasında çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Çıkan olaylarda ırkçı gruptan 2 kişi yaralanarak hastaneye kaldırılırken, bölgeye gelen polis ise 12 Kürt öğrenciyi gözaltına aldı. Irkçı grubun bölgede ikamet eden çok sayıda Kürt öğrencinin evlerini taşlayarak camlarını kırarken polis ise gruba herhangi bir müdahalede bulunmadı. Öte yandan polis saldırgan gruptan kimseyi gözaltına almazken gerginlik gece geç saatlere kadar sürdü.
 Gece saat 1.30 sıralarında başlayan olaylarda ülkücüler özel araçlarıyla mahalleye gelerek ve tekrar sloganlar atarak evlere saldırıda bulundu. Çok ayıda çevik kuvvet ve özel harekât timlerinin sevk edildiği mahallede basının görüntü alınmasına izin verilmedi. 

Gözaltına alınan öğrenciler Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrolünün ardından Yenişehir Polis Karakolu'na götürüldü.


Yorum Gönder