Mehmet Altan'dan Hükümete 4x3 Eleştirisi

02 Nisan 2012 Pazartesi 23:29

Eğitimde yeni bir model getiren 4x3 düzenlemesini eleştiren Mehmet Altan, hükümetin din üzerinden oy avcılığı yaptığını ileri sürdü...

Mehmet Altan'dan Hükümete 4x3 Eleştirisi
Mehtap TV ekranında Akıl Defteri'nde konuşan Mehmet Altan ve Şahin Alpayeğitim sisteminin yeniden düzenlendiği 4x3 modelini eleştirdi...

Yeni düzenlemeye gelen tepkileri özetleyen Altan
, Saadet Partisi Genel BaşkanıMustada Kamalak'ın bir açıklamasına özellikle dikkat çekti. Kamalak'ın "bu proje aslında Milli Görüş'ün projesidir" dediğini hatırlatan Mehmet Altanhükümetin bu yasal düzenlemede esasen din hassasiyet üzerinden hareket ettiğini söyledi. Altan "Bence bu 4x3 projesi büyük ölçüde din üzerinden hazırlandığı gibi demokratik de olmayan bir içeriğe sahip" dedi:

"Hükümet sorun çözeceğine kurnazlık yapıyor. Madem din eğitimi vereceksin bunu doğru düzgün yap. Bu dersin Anadolu'da seçmeli olmayacağı da belli. Din üzerinden oy avcılığı yapmak çok ayıp. Ruhban okullarını açmıyorsun çünkü oylar yok değil mi?"

Medyanın yasaya gelen tepkileri görmezden geldiğini belirten Altan Ankara'dakiKESK eyleminin 9 gazetenin ilk sayfasında yer bulamadığını vurgulayarak polis şiddeti eleştirdi. Programın diğer yorumcularından Şahin Alpay da Altan'ın eleştirilerine destek verirken "demokrasi seçilmişlerden ibaret değildir, gece yarısı baskın yapar gibi yasa geçirmek kabul edilebilir değil" dedi.


Yorum Gönder