Miroğlu, Milliyetçi prof'a uzaydan mı geldin dedi

07 Ocak 2012 Cumartesi 17:04

Taraf yazarı Orhan Miroğlu ile Prof. Dr. Nadim Macit arasındaki tartışmada ateşli bir Kürt sorunu polemiğine tutuştular...

Miroğlu, Milliyetçi prof'a uzaydan mı geldin dedi
Habertürk ekranlarında yayınlanan Türkiye'nin Nabzı hararetli bir Kürt sorunu tartışmasına sahne oldu. Taraf yazarı Orhan Miroğlu ile Prof. Dr. Nadim Macitarasındaki tartışmada gergin anlar yaşandı.

Sakin mizacıyla bilinen Orhan Miroğlu'nun canlı yayında çileden çıktığı tartışmada karşılıklı atışmalar yaşandı. Nadim Macit'in hayli milliyetçi kalan değerlendirmeleri üzerine araya giren Miroğlu 'sen uzaydan mı geldin?' diye sordu. Kürtçe eğitim talebini 'ırkçılık' ve 'meczupluk' olarak tanımlayan Macit bunun kesinlikle kabul edilemeyeceğini söyleyip "bu topraklarda yaşayan herkes Türk'tür" stüdyoda gerilim tırmandı.

Macit'in sözlerine müdahale eden Orhan Miroğlu "insanların kimliklarine sahip çıkmalarına nasıl ırkçılık dersiniz? Asıl ırkçılık insanların kimliklerini bastırmaktır. Bakın bu kadar felaketi bu yüzden konuşuyoruz, bunca kan bu nedenle aktı. Siz bir dünyalı mısınız, uzaydan mı geldiniz? 20 milyon Kürt var bu insanların talepleri neden meczupluk olsun." dedi.
(
Gazeteciler)


Yorum Gönder