Neonazi Müdür Açığa Alındı!

22 Şubat 2012 Çarşamba 01:15

''Çocuk doğduktan sonra analizi yapılsın. Vatana, millete, bu ülkeye zararlıysa yürümeden yok edilsin'' diyen okul müdürü açığa alındı...

Neonazi Müdür Açığa Alındı!
Erzurum Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen huzur toplantısına emniyet şube müdürleri ve amirler, ilköğretim ve orta öğretim okulu müdürleri, muhtarlar ile çok sayıda kişi katıldı.

Toplantıda Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Yıldız Akpolat, kavga, anlaşmazlıkların nedenleriyle bunlarla nasıl baş edilebileceğini anlattı. Çocukların şiddete eğitli olmasının aile ve çevreye bağlı olduğunu anımsatan Doç.Dr. Akpolat konuyla ilgili görüşlerini almak için katılımcılara söz hakkı verdi.

Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Aydın, öğrencilerinin döner bıçağıyla dahi kavga ettiğini söyledi. Okulun bulunduğu Yeğenağa Mahallesinde 500 metrelik mesafede 4 hurdacı bulunduğuna dikkati çeken Aydın, şöyle dedi:

"Çocuklar bir defa genellikle hırsız. Bunun yanında çocuklara devamlı ’Anneniz yoğurt mayalıyor mu’ diye sorarım. ’Evet mayalıyor’ diyorlar. Bir kere yoğurt bozuksa, mayası bozuktur. Aile ne ise, çocuğu odur.

Bulunduğum çevreyi sokak sokak dolaştım. O kadar kullanılmayan ev var ki. Çocuklar köpek bakıyor. Orada soba yakmış oturuyorlar. Yetkililere eski ve boş evlerin yıkılmasını söyledim. Analar ne kadar kültürlü olursa yetişecek nesil o kadar kültürlüdür.

İngiltere’de okullarda şiddetin dozunu ayarlamak için bir takım tartışmalar yapılıyor. Arjantin ya da Brezilya’da emniyette, suçlu çocuklara ’Nasıl bir şiddet uygulayalım’ diye tartışılıyor. Ben bunu bizzat okudum, kafadan atmıyorum.

En önemli tespitim, suça meyilli çocukların yüzde 90’ının ailelerinin geçimi sosyal yardımlaşma vakfı tarafından karşılanıyor. Yıllar önce Breziyla’da sokak çocuklarını yok etmek için bir örgüt kurulmuştu. Kusura bakmayın, belki biraz anormal gelebilir ama ben şunu istiyorum: Tıp bu kadar gelişti yüz nakli yapılıyor. Emniyette suçluların kanını alıp gen haritası çıkarsınlar. Çocuk doğduktan sonra analizi yapılsın. Vatana, millete, bu ülkeye zararlıysa yürümeden yok edilsin."

Salondakilerin gülüşmeleriyle biten konuşmadan sonra söz alanlan ise Mustafa Aydın’ın bu sözlerine tepki gösterdi.


Öğrenciye genetik isteyen müdür açığa alındı

Öğrenciler için genetik test isteyen okul müdürü açığa alındı.Milli Eğitim Bakanlığı, Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Aydın hakkında yaptığı açıklamalara ilişkin soruşturma başlattı.

Aydın, dün Erzurum'un Yakutiye ilçesinde Erzurum Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen ''Huzur Toplantısına'' katılmış ve toplantı sırasında söz alarak bazı açıklamalarda bulunmuştu.

Okul Müdürü Aydın'ın konuşmasında ''Tıp ilerledi, emniyette suçluların kanını alıp gen haritası çıkarsınlar. Çocuk doğduktan sonra analizi yapılsın. Vatana, millete, bu ülkeye zararlıysa yürümeden yok edilsin'' ifadeleri üzerine Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti.

 Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü Aydın hakkında soruşturma yapmak üzere eğitim denetmeni görevlendirdi. Aydın'ın soruşturma sonuçlanıncaya kadar açığa alındığı belirtildi.

Ajanslar

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 4

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

rengi 6 yıl önce yorumlandı

kesin kanında faşoluk var daha ne bekleybilirsinizki.adam daha doğmamış bebege bile infa etmeyi düşünüyo.neo nazi.yada islamiyeten haberi olmayan bir mahluktur.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

BÜNYAMİN AYDIN 6 yıl önce yorumlandı

hiç kimse endişenlenmesin müdür hakında idari tahkikat açıldı bu usuldendir. halkın nabzını tutmak için bir göstermeliktir. tahkikakın neticesine bakın kınama ile geçiştirilir.ve akabinde bu müdür milli eğitim bakanlıağı nezdinde en üst düzey bürokrat olursa şaşırmayın, bekleyelimde görelim. hiç bir savcı bunun yaptığı açıklama hakında kanuni takibat bile açmaz çünkü açtıkları takduirde hükümet tarafından başlarına gelmedik kalmaz, bu hükümet kendilerinden olmayana yaşam hakkı yok. örneklerimi o kadar çokki...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

spartaküs 6 yıl önce yorumlandı

savunmasında diyorki ben 30 yıllık eğitimciyim,zaten asıl üzücü olanda o ya...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

spartaküs 6 yıl önce yorumlandı

öğretmen etmişler yetmemiş,birde müdür etmişler...

0 Kişi beğendi.