Özgür Gündem ve DİHA Bürolarına Baskın

21 Aralık 2011 Çarşamba 02:27

Özgür Gündem gazetesi, Dicle Haber Ajansı ile bir çok eve birçok eş zamanlı baskınlar yapıldı, çok sayıda gözaltı var.

Özgür Gündem ve DİHA Bürolarına Baskın
KCK operasyonları kapsamında Özgür Gündem gazetesi, Dicle Haber Ajansı, Etik Ajans, Gün Matbaası ve Demokratik Modernite dergisini hedef alan eş zamanlı baskınlar yapıldı, en az 25 gözaltı var. 

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla Özgür Gündem gazetesinin İstanbul'da bulunan genel merkezi ve DİHA'nın tüm büroları ile adreslere bu sabah eş zamanlı yapılan baskınlarda ilk bilgilere göre en az 25 gözaltı var. 

DİHA Urfa muhabiri Sadık Topalğolu, Kahta'da gözaltına alınarak İstanbul'a götürüldü. 

DİHA Ankara muhabiri Kenan Kırıkkaya, Diyarbakır muhabiri Mazlum Özdemir, Van muhabiri Evrim Kepenek, İstanbul'da Kürt medyasına çalışan gazeteci Zeynep Kuray ile sol muhalif haber ajansı ETHA editörlerinden ve aynı zamanda Kürt medyasına çalışan gazeteci Arzu Demir gözaltına alındı. 

İstanbul'daki baskınlarda Demokratik Modernite dergisi yayın kurulu üyesi Nahide Ermiş, İzmir'de de ise gazeteci Dilek Demirel gözaltına alındı. 

Yine DİHA muhabirleri Semiha Alankuş, Sadık Topaloğlu, Fatma Koçak, Çağdaş Kaplan, Zuhal Tekiner, Ömer Çelik de gözaltına alınanlar arasında yer alıyor. 

İstanbul'da ayrıca Etik Ajans Müdürlerinden Davut Uçar ile gazeteci Hüseyin Deniz bu sabah evlerinde gözaltına alındı. Gün Matbaasına baskında matbaa sahiplerinden Şerafettin Sümeli de gözaltına alınırken, Fırat Dağıtım çalışanı Ertuş Bozkurt gözaltına alınanlar arasında.
(ajanslar)

Yorum Gönder